Salı, Ekim 23, 2018

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi

Yaz geliyor ve güneş tüm sıcaklığı ve ışığıyla kendini gösteriyor. Bu nedenle dışarda gezerken sürekli olarak kaşların çatılmasını önlemek ve güneşin zararları ışınlarından bir nebzede olsa gözleri korumak için güneş gözlüğü kullanmak gerekiyor. Gözlük seçimi kıyafetle de uyumlu olduğu zaman olduğunuzdan çok daha hoş ve çok daha şık görünmenize katkı sağlıyor. Fakat bu seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Eğer yüzünüzün şekline göre bir gözlük seçiminde bulunmazsanız şık ve hoş bir görünüm kazanayım derken çirkin bir görüntünün oluşmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (7)

Gözlük artık ihtiyaç olmanın dışında aksesuar olarak da kullanılmakta. Bu yüzden seçim yaparken dikkat etmeli ve görünümü oldukça iyi bir noktaya taşımak gerekir. İlk olarak dikkat edilmesi gereken hususlar; göz bebeklerinin çerçevenin tam ortasına gelmesi, kıyafetlerin rengiyle tezatlık oluşturmaması. Bu bahsettiğimiz hususlar gözlük seçiminin temel unsurları arasında yer almakta.

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (5) Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (6)

Yüz Tipine Göre Gözlük Modelleri

Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz simetri oluşturması adına kare şekillerine sahip gözlükleri tercih etmelisiniz. Gözlüğün yüzünüzde yok olmasını engellemek adına yuvarlak şekillere sahip olanlardan kaçınmalısınız.

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (15) Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (14) Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (13)

Eğer yüz şekliniz oval tipte ise çoğunlukla tüm şekillerdeki gözlükleri kullanabilirsiniz. Fakat yine de dar olan gözlüklerden kaçınmanızda fayda var.

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (3)

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (10)

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (8)

Eğer kare yüz tipine sahipseniz yuvarlak yüz tipinde olduğu gibi simetri oluşturması adına yuvarlak çerçeveye sahip gözlüklere yönelmelisiniz. Genel olarak yüz tiplerinde kullanılabilecek gözlük şekilleri bu şekilde.

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (2)

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (4)

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (12)

Gözlük seçimi güzelliğin ve şıklığın yakalanmasında yardımcı olduğu gibi göz sağlığı için de oldukça büyük önem arz etmekte. Her türlü cam gözlük camı için uygun değildir. Uygun ve sağlık için dost olan camı kullanmamak gözlerinize ciddi zararlar verir. Bu nedenle öncelikle uygun ve sağlıklı gözlükleri bulmalı bunların ardından kendinize yakışanı seçmelisiniz. Yani sadece hoş ve şık bir görünüm kazanmak için ucuz gözlük kullanımından kaçınmalısınız.

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (9)

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi (11)

Gözlerinizin yakın olması durumunda şeffaf, uzak olması durumunda koyu gözlükler, uzun burun yapısında düz köprülü gözlükler, uzun bir yüzde alçak saplara sahip gözlükler şıklığınız içinde iyi seçimler olacaktır.

Aşağıdaki resmi incelerseniz size yardımcı olacaktır:

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi Tablosu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Topuklu Ayakkabılarla Fark Yaratmanın Yolları

Topuklu ayakkabılar modanın kalbidir. Kadınların vazgeçilmezlerinden olan topuklu ayakkabılar her kombin için gerekli parçaların başında gelir. Topuklu ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar...

Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Çocukların tuvalet eğitimini alabilmeleri için öncelikle idrar torbalarının gelişmesi gerekir. Çocuklarda idrar torbasının gelişimi on beş ile on sekiz aylar arasında başlar. Çocuklar geceleri...

Persentil Tablosu

Anne babalar için en önemli konularından birisi de bebek ve çocuk gelişiminin izlenmesidir. Ebeveynler çocuklarının gelişimini dikkatli bir şekilde gözetim altına almalıdırlar ki sonradan...