Pazartesi, Ekim 14, 2019

Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar

Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar

Yeşil çay sağlıklı bir yaşamın habercisi olur iken yeşil çay yağı da güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın habercisidir. Yüzyıllardır pek çok farklı faydası ile hemen hemen tüm kozmetik ürünlerin içerisinde yer almakta olan yeşil çay yağı her konuda size en doğal koruyucu ve bakım ürünü olarak yardımcı olacaktır. Antioksidan açısından oldukça zengin olan yeşil çay yağının pek çok faydası bulunur iken özellikle cildin kendini yenilemesi ile tercih edilmektedir.

Yeşil Çay Yağı ve Cilt Bakımı

Aromaterapi: Masaj için pek çok farklı yağ kullanılmaktadır. Ancak bu yağlar arasında doğal gücü ve etkisi ile en sık tercih edileni yeşil çay yağıdır. Özellikle stres ve kronik yorgunluk için gerçekleştirilecek olan aromaterapi ve masaj seanslarında yeşil çay yağı rahatlatıcı etkisi ile tercih ediliyor.

Cildin Yenilenmesi

Cildimiz pek çok farklı nedenden dolayı zarar görmektedir. Cildin sürekli olarak kendini yenilemesi gerekiyor. Eğer cilt kendini sürekli olarak yenilemeyi bırakır ise hem yaşlılık belirtileri ortaya çıkacak, hem de güzel görünümüne gölge düşecektir. Dış etkenler cildi en çok zorlayan durumlar olur iken havanın kirli olması, stres ortamında geçirilen zamanlar, güneş ışınları ve sıcaklık cilde zarar veren etkenlerdendir. Olumsuz faktörlerin hepsinin cilt üzerindeki etkilerini yeşil çay yağı ile giderebilir, cildinizin güzelliğini koruyabilirsiniz.

Cildi Nemlendirme

Cildin güzel ve sağlıklı olması için neminin dengelenmesi gerekmektedir. Hem aşırı yağlı ciltlerde, hem de kuru ciltlerde cildi nemlendirmek ve bu nem oranını korumak oldukça zor olur iken yeşil çay yağı ile başarılı bir uygulama yapabilirsiniz.

Sivilceler

Özellikle yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan sivilceler yeşil çay yağı ile artık daha hızlı bir şekilde ciltten uzak kalacak. Cildi yenileme özelliği ile çok fazla kullanılan yeşil çay yağı hem sivilceleri temizleyecek, hem de tekrar oluşmasına engel olacaktır. Ölü cilt hücrelerini ciltten temizlemek ve gözeneklerin kapanmasını sağlamak amacı ile maske yaparak kullanabileceğiniz veya tek başına uygulayabileceğiniz yeşil çay yağı etkilerini çok kısa süre içerisinde göstermektedir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...