Pazar, Eylül 15, 2019

Yemekten sonra neler yapmamalıyız?

Yemekten sonra neler yapmamalıyız?

Meyve yenilmemelidir: Yemekten sonra meyve yemek faydalı değildir. Çünkü meyve mideyi hava ile doldurmaktadır. Yemek yedikten 1-2 saat önce veya sonra meyve yemek sağlığımız için fayda sağlayacaktır.

Çay içmeyin: Yemeğin üstüne çay içilmesi sağlık açısından zararlıdır. Çay sindirimi zorlaştırır. Yemeğin geç sindirilmesini sağlar ve mide rahatsızlığının yolunu açar. Çay içmenin en uygun zamanı yemekten yarım saat 1 saat sonra gibidir.

Yürüyüşe çıkmayın: Herkesin yanlış bildiği bir konu budur. Yemekten sonra yedikleri hazmetmek için hemen yürüyüşe çıkılır ancak yemekten sonra yürüyüşe çıkmak sağlık açısından faydalı değildir. Aldığımız vitaminleri kana karışmadan sindirilmesini sağlar. Yemekten en az 1 saat sonra yürüyüşe çıkılması gerekmektedir.

Duş yapmayın: Yemek sonra duş yapmak kan dolaşımını artırmaktadır. Kan dolaşımının artması da sindirim için zararlıdır. Bu yüzden yemekten sonra duşa girmeyin. 1 saat bekleyin.

Uyumayın: Yemek yedikten sonra uyumak midemizde sorunlara yol açabilir.

Sigara içmeyin: Yemekten sonra sigara içilmesi normal kanser riskini 2 kat daha artırmaktadır.

Yemekten sonra dikkat etmemiz gereken bütün kurallara dikkat etmeliyiz. Yemek yedikten sonra vücudumuza zarar sağlayacak aktivitelerden kaçınmalıyız.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...