Cumartesi, Haziran 15, 2019

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Her cilt tipinin kendine has zorlukları vardır. Ancak yağlı ciltler tüm cilt tiplerine göre bakımı en zor olan cilt tipidir. Çünkü vücut sürekli olarak yağ üretmekte, güzelliğe gölge düşürmektedir. Güzel görünümüne ve cilt sağlığına özen gösteren kadınlar için yağlı cilt bakımını yapmak adına pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Hem kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz ürünler ile hem de evinizde kendiniz hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile yağlı cildiniz için bakım yapabilirsiniz. Vücut hormonlarındaki dengesizlik nedeni ile meydana gelmekte olan cilt yağlanmasını önlemek adına biz sizlere doğal maske önerisi sunmak istiyoruz.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Çözümler

Yağlı cildin bakımı için gerçekleştirilmesi gereken ilk şey düzenli temizliğini yapmaktır. Çünkü cilt zaten yağ tabakası üretir iken birde çevre şartlarından dolayı olumsuz etkilendiğinde kalıcı problemler ortaya çıkmaktadır. Bu durumu hangi cilt doktoruna giderseniz gidin onaylayacak ve öncelikle doğru temizliği yapmanızı tavsiye edecektir. Cilt temizliği yapar iken öncelikle içerisinde alkol bulunan kozmetik ürünlerini kullanmamanız önerilmektedir. Bunun yerine doğal bir şekilde hazırlayacağınız tonik ile temizlik yapabilirsiniz.

Evinizde Doğal Yöntemler ile Gerçekleştrilecek Bakım Uygulamaları

  • Yağlı ciltleri temizlemek için evinizde kullanabileceğiniz en doğal ürün soğuk süttür. Özellikle soğuk süt ile gün içerisinde birkaç kez yıkamalısınız.
  • Yağlı cildinizi temizlemek için kullanabileceğiniz en doğal ve faydalı meyve papaya soyasıdır. Bu meyve cildi temizler iken aynı zamanda ölü deri hücrelerinin de vücuttan atılmasını sağlar.
  • Beyaz Kil, bal, limon suyu ve yumurta beyazını derin bir cam kase içerisinde karıştırın ve bu karışımı cildinizin tüm bölgelerine sürün. Yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Cildinizin daha yumuşak ve yağlardan arınmış olacağını fark edeceksiniz.
  • Yoğurt ve kil yağlı cilde sahip olan kadınlar için vazgeçilmez maske malzemeleridir. Bu iki ürünün karışımından elde edeceğiniz maske ile düzenli olarak cildinizi temizlemelisiniz.
  • Makyaj öncesi domates püresi ile yağlı cildinize bakım yaptığınızda makyajınız daha uzun süre kalıcı olacaktır.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...