Pazar, Eylül 15, 2019

Yağ Yakmanızın Sağlıklı Yolları Nelerdir?

DAHA ÇOK YAĞ YAKMANIZIN SAĞLIKLI YOLLARI NELERDİR?

Kilo verirken ve yağ yakarken her zaman bunu sağlıklı yollarla yapmanız önemlidir. Kilo vermek için aç kalmak veya a vücut için önemli olan bazı gıdalardan imtina etmek daha kötü sonuçlara varabilir ve sağlığınızla ilgili sorunlara getirip çıkara bilir. Bu durumda size bazı önerilerimiz olacaktır:

Hiç bir koşulda kahvaltıyı iptal etmeyin, kahvaltı sağlığınız ve kilo vermeniz için önemlidir ama kahvaltınızı sabah saat 9-a kadar yapmanız daha iyi olurdu. Yemek listenize az yağlı veya yağsız süt ve süt ürünleri, peynir, yoğurt ilave etmelisiniz.

Et yemeyi seviyorsanız beyaz et, balık, yağsız dana eti dışında yağlı etlerden uzak durmanız gerekiyor. Yemek hazırlanmasında katı yağlardan kullanmayın, daha çok zeytinyağına üstünlük vermeniz tavsiye olunur ve etli yemek istiyorsanız 1 yemek kaşığı, etsiz yemeklere 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave etmeniz iyi olurdu.

Yemeklerinizde ve kullanımınızda tuzu azaltın ve kızartmalardan becerdiğiniz kadar uzak durum. Sıvı tüketiminde bol su ve günlük 2-3 bardak yeşil çay içmeniz de tavsiye olunur.

Egzersizde yürüyüşü tercih edenler yürürken ellerinde ağırlıkla ve hızlı yürümekle iyi bir sonuca ulaşa bilirler.  Uzmanlar yürüyüşten önce limon yemenizi de öneriyor. Sağlıklı şekilde kilo vermek için uykunuza da dikkat etmeniz gerekiyor. Böyle ki, öğlenleri yatmazsanız ve 8 saat den fazla uyumazsanız çok iyi olur.

 

 

 

 

 

 

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...