Pazar, Eylül 15, 2019

Trend Topuklu Ayakkabılar

Trend Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar kadınların en büyük sevgililerinden bir tanesi olmuştur. Topuklu ayakkabıları giydikten sonra hissedilen etkiyle düz bir ayakkabı giyildiğinde oluşan etki birbirinden çok farklıdır ve farklılık neredeyse tüm kadınlar tarafından kabul görmüştür. Günümüzde elbiselerin yanı sıra kot pantolonlarla bile tercih edilen topuklu ayakkabılar bu özelliklerinden ötürü pek çok kadının sürekli olarak istediği ve dolabında bulundurduğu bir malzeme olarak göze çarpıyor.

Peki ya topuklu ayakkabı modası bu günlerde nasıl bir çizgi içerisinde devam ediyor? Vitrinlere ve defilelere biraz göz atıldığı zaman görülmektedir ki dolgu topuk ayakkabılara neredeyse her sene olduğu gibi bu sene de rastlıyoruz. Bunun böyle olması beklendik bir durumdu zaten. Çünkü pek çok kadının vazgeçilmezleri arasında kendine yer bulmuş bir model. Hem rahat hem kullanışlı hem de şık bir yapıya sahip olan dolgun ayakkabı modelleri kadınlar için çok iyi bir seçim oluyor. Bu modelin ismi bazı bölgelerde kadın topuk olarak anılmakta fakat asıl ismi dolgun topuktur.

Ön planda olan bir diğer modelse ayakkabı modası içerisinde hala varlığını sürdürmekte olan ve stiletto olarak adlandırılan ince topuklara sahip, uçları sivri olan modeller. Modeller içerisinde ayak bileğine kadar uzanan tasarımlar hoş ve güzel bir görünümün oluşmasına katkı sağlıyor. Tasarımcılar ve markalar bu ayrıntıya özen göstererek ürünlerini ortaya çıkarıyor ve ufak ayrıntılar ekleyerek farklılıklar oluşturuyorlar.

Bazı modellerde topuk, burun ve bağlantı noktaları altın, gümüş renginden tasarlanırken bazı modelle de çeşitli renk karmaşası ön plana çıkmış durumda. Bunların yanında tasarımcılar ve markalar püskül, ip gibi ayrıntıları ekleyerek güzel ve şık bir görünümün artmasına yol açıyor. Bu sayede göz zevki olabildiğince artıyor. Bu durumda ince topuklu ayakkabıların çoğunlukla ön planda olmasına katkı sağlıyor.

İnce topuklar oldukça şık bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor fakat rahatlık konusunda zorluk çıkartabiliyor. Dolgu topuk modelleri de bazı kadınlar tarafından hoş bulunmuyor. Bu nokta da ince topuklardan biraz daha kalın ve kısa topuklara sahip olan modellere yönelebilirsiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...