Pazar, Eylül 15, 2019

Sivilceli Ciltlerin Günlük Bakımı

SİVİLCELİ CİLTLERİN GÜNLÜK BAKIMI

 

Sivilceler cildin üzerinde çıkan ve içlerinde yağ tabakası barındıran cilt sorunlarındandır. Sivilcelere zaman içinde müdahale edilmezse; leke oluşumu görülür.

İnsanlar sivilceli görüntüden hoşlanmazlar. Sivilceli görünüm insanların sosyal durumlarını bile etkileyen bir cilt sorunudur. Bu yüzden cilt daima temiz tutulmalıdır. Temiz bir ciltte, yağ butonlarının oluşması imkansızdır. Ph seviyesi cilt ile uyumlu olan bir sabunla her sabah yüz yıkanmalıdır. Yüz yıkandıktan sonra bir havlu yardımı ile değil; kağıt peçete ile silinmelidir. Cilt üzerindeki sivilceli bölgeler genelde yanaklarda yoğunlaşır. Yanak kısmı daha yağlıdır. Yağlı yiyecekleri yediğiniz anda sivilcelerde artış gözükmesi normaldir. Yenilen besinler yağsız, asitsiz ve steril koşullarda yapılmalıdır. Kola ve çekirdek gibi yiyeceklerin yenmesine ara verilmelidir.

Yüzü sabunla yıkadıktan sonra; yüz mutlaka nemlendirilmelidir. Sivilceli ciltlere uygun nemlendiriciler yağsız olur. Özelliklede yağlı nemlendiricilerden uzak durulması gerekir. Daha çok sivilce oluşumuna neden olabilirsiniz.

Krem sürdükten sonra; gün içerisinde makyaj yapabilirsiniz. Fakat fondöten asla kullanılmamalıdır. Cilt yeteri kadar yağlıdır. Cilde bir nebze daha yağ yüklemek, sivilceleri devasa boyutlara taşıyabilir. Sadece bir pudra yardımı ile, sivilcelerin üzerinden geçilmelidir.

Makyaj çıkarmak için özel losyonlar vardır. Kendi cilt yapınıza en uygun losyonu seçerek; cildi makyajdan arındırmalısınız.

En son uygulanacak işlemde; tonikleme işlemidir. Bir pamuk yardımı ile; sürülen tonik, siyah nokta oluşumunu engeller ve gözenekleri onarmaya yarar.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...