Perşembe, Ağustos 22, 2019

Sivilceler için Doğal Çözüm Önerileri

Sivilceler için Doğal Çözüm Önerileri

Sivilceler kadınlar için kaç yaşında olursa olsun en büyük sıkıntıdır. Yüz bölgesinin güzelliğine gölge düşüren sivilcelerden kurtulmak ise kadınlar için en büyük arzu. Bu arzularını yerine getirmek için pek çok farklı yöntem uygulayan kadınlar çoğunda başarısız olur iken kimyasal ürünler ile kurtulmak yerine doğal ürünler kullanmak her zaman daha sağlıklı, daha başarılıdır. Sivilcelerin giderilmesi için öncelikle oluşmamasını engellemek gerekmektedir. Bu engelleme işleminde yağlı ciltlere sahip olan bayanlar cildi kuru tutmalı, dış etkenlerden gelecek olan kirlerden arındırmalı ve sürekli olarak cildi temizlemelidir. Cilt temizlenir iken kimyasal içeren maddeler ile değil doğal ve sağlıklı ürünler ile temizlik yapılmalıdır. Kuru cilde sahip olan bayanlar ise sivilce oluşumunu engellemek için cildi nemlendirmelidir.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

Sivilce izlerinden kurtulmak için aşağıda sizlere sunacağımız doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Yöntemlerin başarı oranı cilt tipine ve uygulanma türüne göre değişiklik gösterebilir.

Limon : Hemen hemen tüm güzellik maskeleri ve güzellik ürünlerinin içerisinde yer almakta olan limonun en önemli özelliği ağartıcı özelliğine sahip olmasıdır. Aynı zamanda C vitamini deposu olan limonu küçük bir pamuk yardımı ile sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Limon etkisini geç göstermektedir. Bu nedenle 2 3 gün sonra olumlu sonuçları görebilirsiniz.

Bal : Bal hem sivilce izlerinin ciltten gitmesine, hem de sivilce oluşmasını engellemek konusunda oldukça etkilidir. Bal ile sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız sivilce olan bölgeye bir miktar bal sürerek bütün bir geceyi o şekilde geçirmektir. Sabah uyandığınızda ılık su ile cildinizi temizlediğinizde sivilce izlerinin cilde veda ettiğini görebilirsiniz.

Zeytinyağı: Sofraların vazgeçilmezi olan zeytinyağı kadınların güzellik çalışmalarında pek çok farklı alanda kullanılır. Bu alanlardan biri de sivilce izlerinin giderilmesidir. Bol miktarda vitamin ve mineral içermesi ile oldukça güçlü bir karışım olan zeytinyağı aynı zamanda en hızlı etkiyi gösterecek olan yöntemdir. Küçük bir tutam pamuk üzerine bir miktar zeytinyağı dökün ve sivilce izlerinin olduğu bölgeye birkaç dakika masaj yaparak uygulayın.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...