Cumartesi, Haziran 15, 2019

Selülitten Korunma Yöntemleri Nelerdir ? İşte Yanıtı

SELÜLİTTEN KORUNMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?
Tüm bayanların korkulu rüyası olan selülit oluşumunun önüne geçebilmek mümkündür. Daha çok kilo alıp vermek, düzensiz beslenmek, doğum sonrası cilt değişimi, hareketsiz yaşam ve genetik faktörlerin sebep olabileceği selülitte, korunma yöntemleri dikkate alınırsa önlenebilinecektir.
Selülitten korunma yöntemleri nelerdir?
Yüzme, bisiklet çevirme ve tempolu yürüyüş selülit oluşumun önüne geçebilecek en güzel egzersiz çeşitleridir. Hayata bu tip egzersizler dahil edilirse cilt sağlıklı olacak ve selülit oluşumunun önüne geçilmiş olunacaktır.
Kilo alıp verilmesinden kaçınmak gereklidir. Kişiler boy ile kilo çizgisine ulaştıkları zaman aynı kiloda kalmayı hedeflemelidirler. İstenmedik şekilde fazla kilo verimi, yine aynı şekilde kilo alımı ile oluşacak sıkıntılı kilo düzensizliği de selülit için davetiye olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için günlük ortalama olarak 1500 kalori alınmalı ve kilo durumu sabitlenilmelidir.
Kafein, nikotin, alkol, yağ, tuz, şeker, asit gibi vücuda zarar verebilecek ürünlerin aşırısından kaçınmak gereklidir. Asitli içecekler, bol şekerli ürünler, cipsler, kızartmalar, yağlı hamur işi ürünler, alkollü- kafeinli içecekler cilt güzelliğini gölgeleyecek türden gıda maddeleridir. Bu ürünler selülit gibi istenmeyen durumlara neden olacağı için uzak kalmak gereklidir.
Selülit oluşumuna izin vermemek adına bol su tüketmek, taze meyve sularını içecek olarak benimsemek, çiğ sebzelerin tüketimine ağırlık vermek ve E vitamini- A vitamini gibi vitaminlerin vücuda gerekli oranda alınmasına dikkat etmek gereklidir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...