Pazar, Eylül 22, 2019

Şeker Miktarı Az Olan Sağlıklı Tatlı Tarifleri

Şeker miktarı az olan sağlıklı tatlı yapılışları

Diyette olan ve de sağlıklı beslenmek isteyen birçok insanlar tatlılardan uzak durmaya çalışıyorlar. Ama siz bazı hilelerle kalorisi daha düşük tatlılar yapabilirsiniz. Peki, nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz? O zaman bizi izleyin.

YAĞ YERİNE ZEYTİNYAĞI KULLANIN

Az kalorili bir tatlı hazırlamak için bir numaralı kural tereyağını kullanmamaktır. Tereyağı yerine sızma zeytinyağı koyabilirsiniz.

% 10 ŞEKER

İlk önce şekeri düzgün şekilde dağıtmayı öğrenmek önemlidir. Birçokları beyaz şeker yerine şeker kamışı kullanmayı doğru saysalar da onlarda bulunan kalorinin hemen hemen aynı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ama tercih olunan şekerin daha az hissesini (iyi olurdu ki %10-nu) kullansanız düşük kalori içeren tatlı yapmış olursunuz.

MEYVE VE DİĞER DOĞAL TATLANDIRICILAR

Yaptığınız tatlıya meyve eklemek? Mükemmel bir stratejidir! Tatlılara meyve eklemek hem damak tadınızı karşılar, hem de lif ve mikro besinlerle zengindir: doğal tatlandırıcı olarak meyve kullanmak sağlıklı bir fikirdir, çünkü früktoz yaklaşık % 30 bir kalori tasarrufu sağlar.

DOYURACAK UN KULLANMAK

Yaptığınız tatlıların doyurucu gücünü artırmak için harika bir küçük bir hile de lif açısından zengin kepek unu kullanmaktır. Eğer tadına alışık değilseniz, yavaş yavaş giderek dozu artırarak, beyaz unla ile karıştırarak kullanmaya başlayın.

KURU ÜZÜM İŞTAHINIZI FRENLER

Son zamanlarda kuru üzüm üzerinde yapılan yeni bir çalışmada bu tip kuru meyvelerin açlık hissini azaltmasının mümkün olduğu gösterilmiştir.

SIFIR KALORİLİ KOKU VERENLER

Vanilya, tarçın tozu, nane yaprakları gibi sıfır kalorili tatlı kokuları da tatlınıza ekleyerek koku alma duyunuzu tatmin edebilirsiniz.

YAŞASIN DONDURMA

100 gram başına düşen yaklaşık 200 kalori ile dondurma tüm tatlılar içinde daha az kalorili olanıdır.

VE YAŞASIN KAKAO

Çok az insan kakaonun içerdiği polifenoller, proantosiyanidinler sayesinde iki kare koyu çikolatanın %70 açlık hissini azalttığını bilmiyor. Bu yüzden tatlınızda kakao da kullanmanız mümkündür.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...