Pazartesi, Ekim 14, 2019

Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam için İpuçları

Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam için İpuçları

Mükemmel bir cinsel yaşam herkes için mümkün olmayabilir. Ancak mükemmele en yakın cinsel yaşantıya sahip olmak elinizde ve oldukça da kolay. Birkaç basit öneriyi dikkatli bir şekilde yerine getirdiğinizde hem güzel, hem de sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz.

  • Hijyen

Cinsel ilişki sırasında hem sizin, hem de partnerinizin sağlığı için hijyene önem vermelisiniz. Cinsel ilişki sırasında bedendeki bütün kokular partneriniz tarafından duyulur. Özellikle cinsel ilişkiye girmeden önce duş almalı ve hoş kokular sürmelisiniz. Bu cinsel ilişkinizin daha güçlü ve iyi olmasını sağlar iken nahoş bir koku ise tatsız bir cinselliğe neden olacaktır.

  • Düşündükten Sonra Karar Verin

İstemediğiniz bir şeyi tabii ki partneriniz dahi istese yapmayın. Ancak hemen hayır diyerek kestirmek yerine buna neden hayır dediğinizi bir düşünün ve hayır deme nedenlerinizi ortadan kaldırmaya çalışın. Eğer birbirinden uzaklaşmadan partneriniz ile sağlıklı bir cinsel yaşantı istiyorsanız pozitif yaklaşım sergilemelisiniz.

  • Konuşun, Ne İstediğinizi, Ne İstediğini Öğrenin

Cinsel yaşantınızda hem sizin istekleriniz, hem de partnerinizin istekleri önemlidir. Bu yüzden onunla sürekli olarak konuşun. Hem kendi isteklerinizi ve beklentilerinizi anlatın, hem de partnerinizin beklentilerini öğrenin. Size özel dakikaları boşa harcamamak ve mutsuzluk yaşamamak için önemli bir detaydır.

  • Yeniliklere Açık Olun

Cinsel ilişki sadece öpüşmek ve tenlerin birleşmesi anlamına gelmiyor. Bu yaşantınızı daha canlı ve daha heyecanlı hale getirmeye çalışın. Bu noktada yeniliklere açık olun ve partneriniz ile konuşarak zevkleriniz doğrultusunda ortak yenilikler yapın. Fanteziler cinsel yaşamı güçlendirir iken aynı zamanda daha fazla mutlu olmanızı sağlar.

  • Acele Etmeyin

Size özel zamanınızı neden bir anda bitirmek isteyesisiniz ki? Cinsel ilişkiye girmeden önce partneriniz ile konuşun, zaman geçirin, birkaç kadeh bir şeyler için. Giysilerinizi çıkartmak için acele etmeyin ve bunu daha keyifli bir hale getirmek için ufak oyunlar oynayın. Ağır hareketler her zaman cinsel ilişkinizin daha uzun süreli olmasını sağlar iken daha sağlıklı, daha mutlu geçmesine de yardımcı olur.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...