Çarşamba, Temmuz 17, 2019

Saçları Besleyen Doğal Maske Tarifi

Saçları besleyen doğal maske tarifi

Bay ve bayan fark etmeyen sorunlardan biriside saç problemlerimiz ve saçlarımızın daha güzel daha estetik daha göze hitabenden ve daha da sağlıklı olmasını isteyişimizdir. Bunun için çok uğraş verir çok zaman harcar ve epey kafa yorarız.

Doğrudur, insanın sağlığı elbette önemlidir hele ki bu saç sağlığı olsun. Saç insanın temizliğini, kendine olan saygısını, bakımını, dışarıya göstereceği kişiliğini ve daha bir çok şeyi hemencecik belli eden şeylerden birisidir. Belki de kimine göre ve bana göre de en önemli olan şeylerden birisidir.

Bu yüzden çoğu insan saç sağlığına ve şekline çok önem verir. Örneğin hiç kimse saçlarının dökülmesini istemez ki saç dökülme vakaları çoğunlukla erkeklerde olduğu için erkekler çoğu zaman saç dökülme yani kellik korkusu ile yaşar. Peki, bu korkuyla yaşamamak için ne veya neler yapılmalı?

Benim bu yazıda size bahsedeceğim şey saç dökülmesi yaşasanız da yaşamasanız da yapmanız gereken doğal kolay yapılabilen saç maskeleridir.

Bu doğal saç maskeleri sayesinde saçlarınız daha sağlıklı ve daha güzel gözükecektir. Ayrıca içersinde hiç bir kimyasal maddeyi bulundurmayacağınız bu maskeyi evinizde rahatça yapabileceksiniz. Nasıl mı? İşte tarif:

– 2 tatlı kaşığı hint yağı(eczanelerde bula bilirsiniz), 1 rendelenmiş soğan, iki küçük kaşıkla çörek otu yağı ve 1 çay kaşığı çam terebentini karıştırıp maske yapılacak kıvama getirin ve bir filmle saçınıza sarıp yarım saat kadar bekletin, ılık suyla saçınızı iyice durulayın.

Yukarda verdiğim formülü haftada iki kere yapın ve farkı görmeye başlayın. Bir ay sonunda saçınızda dolgunluk, saç dökülmesinde azalmayı gözle görecek şekilde gark edeceksiniz. En önemlisi artık daha çok erkekler kellik korkusundan kurtulmuş bulacaklar kendilerini.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...