Pazar, Eylül 15, 2019

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşiri son dönemlerde çok sık kullanılan ve saçları istediğimiz renge çevirmeye yarayan boya çeşididir. Pastel boyaya benzeyen saç tebeşirleri kozmetik ürünleri satan her yerde satışa sunulmaktadır. Tek tek satın alabileceğiniz saç tebeşirini 12’li ya da 24’lü set halinde de satın alabilirsiniz. Saç tebeşiri kullanarak saçları istediğiniz renge çevirme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Saç renginizi beğenmezseniz geri dönüşü de oldukça kolaydır. İsterseniz saçınızı pembe, sarı veya yeşile boyayabilirsiniz.

Saç tebeşiri (10) Saç tebeşiri (9)Saç tebeşiri (1)

Liste

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı hangi renge boyamak istiyorsanız öncelikle rengi seçiyorsunuz. Ardından boyama işleminde kullanacağınız malzemeleri seçmeniz gerekmektedir. Malzemeler hazırlandıktan sonra saçları tutam halinde ayırıyor ve ayırdığınız tutam saçı ıslatıyorsunuz. Islak saçı tarayıp tebeşir boyayı uyguluyorsunuz. Kısa sürede tebeşir boya ile saçınızı boyama imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle marjinal görüntüye sahip olmak isteyenler için saç tebeşiri çok kullanışlı kozmetik ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem saçınızı boyamak hem de boyayı çıkarmak için saç tebeşiri kullanmanız gerekmektedir. Saç tebeşiri sayesinde saçınızı rengarenk boyayabilirsiniz.

Saç tebeşiri

Saç tebeşiri (7)

Evde Saç Tebeşiri Nasıl Yapılabilir?

Saç tebeşiri piyasada ortalama 5 ile 20 TL arasında satılan çok pahalı olmayan bir üründür. İster saç tebeşirini dışarıdan alabilir, isterseniz evde kendiniz yapabilirsiniz. Saç tebeşirini evde hazırlamak için gerekli malzemeler şu şekildedir:

  • Eldiven
  • Havlu
  • Saç Düzleştirici
  • Ilık su
  • Yağsız istediğiniz renk pastel boya veya tebeşir

Saç tebeşiri (3)

Saç tebeşiri (5)

Saç Tebeşiri Hazırlanışı:

  • Saç tebeşirini hazırlamak için öncelikle eldivenlerimizi elimize geçirmemiz gerekmektedir.
  • Ardından ılık suyu fısfıs bir şişeye koymalı ve saçınızda hangi bölgeyi boyamak istiyorsanız o bölgeyi ıslatmalısınız. Suyun ılık olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi halde boya tutmayabilir ve istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz.
  • Islattığınız saçı yağsız pastel boya ve tebeşir ile boyamanız gerekmektedir. Ancak rengin eşit miktarda dağılması oldukça önemlidir.
  • Boyama işlemi tamamlandıktan sonra saçın kurumasını beklemek önemlidir.
  • Saçlar kuruduktan sonra düzleştirici ile boyalı kısmı düzleştirerek saç tebeşiri uygulamasını tamamlayabilirsiniz.

Saç tebeşiri (2)

Saç tebeşiri (4)

Saç tebeşiri son derece kullanışlı olup rengarenk uygulamalar yapmaya izin vermektedir. Çok kolay bir şekilde saça uygulanan saç tebeşiri uygulaması saçlarda iki gün boyunca kalmaktadır. İki günden sonra saç tebeşiri uygulamasının solduğunu ve rengini kaybettiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Saç tebeşiri solmaya başladıktan sonra saçlarınızı yıkayarak kolay bir şekilde saç tebeşirinden arındırabilirsiniz. Saç tebeşiri uygulamasının tekrar yapmak için aynı adımları uygulamanız yeterlidir.

Saç tebeşiri (8)

Saç tebeşiri (6)

Saç Tebeşiri Saça Zarar Vermekte Midir?

Saç tebeşiri uygulaması için pastel boya veya tebeşir kullanılmaktadır. Bu boyaların içerisinde kimyasal boyalar bulunmaktadır. Ancak saç tebeşiri nedeniyle saçlarda herhangi bir problem meydana geldiği gözlemlenmemektedir. Saç tebeşiri saça ancak fön makinesi veya jöle kadar zarar vermektedir. Saç tebeşiri uygulamasını haftada bir defa uygulamak doğru bir tercih olacaktır. Saç tebeşirini saçlardan arındırırken şampuan ve ılık su ile yıkamak yeterlidir. Saç tebeşiri şampuan ve ılık su yardımıyla saçlardan hemen arınabilmektedir. Saç tebeşirinin hem kalıcı olması hem de kıyafetlere bulaşmaması için mutlaka iyice kurutulması gerektiği unutulmamalıdır. Saç tebeşiri uygulamasında rengi sabit hale getiren en önemli şey ısıdır. Bu nedenle saç tebeşiri uygulamasından sonra saçınızı iyice kurutmanız doğru bir seçenek olacaktır. Saçlarınız kuruduktan sonra arzu ederseniz saçlarınızı düzleştirebilir ve saçlarınızın rengini ısı yardımıyla sabitleştirebilirsiniz. Saç tebeşiri kullanarak kendi stilinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Saçlarınızın istediğiniz bölümlerini boyayabilir ve tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Saçlara zarar vermeden saç rengini değiştirme imkanı sunan saç tebeşiri uygulaması hem hızlı hem de kolay bir uygulamadır.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...