Çarşamba, Temmuz 17, 2019

Saç Dökülmesi ve Kepeklenme Problemine Çözüm

Bu yazımızda sizlerle evlerinizde saç bakımı konusunda neler yapabileceğiniz üstüne konuları paylaşacağız. Konu hakkında engin bilgilere sahip olan Dr İbrahim Saraçoğlu’nun önerilerinden faydalanarak hazırladığımız bu evde saç bakımı adlı yazımızda, doğru bildiğiniz yanlışları görecek ve doğru saç bakımının nasıl olacağını öğreneceksiniz.

Sayın Saraçoğlu, evde saç bakımı konusunda sizlere iki kür önerisinde bulunuyor. Kür sözcüğü ise bakım için doğru bitkilerin seçilmesi, doğru hazırlanması ve doğru biçimde uygulanması anlamına gelmektedir. Bu kürlerden ilki, saçınızdaki kepeklenme oranını azaltan ve zamanla sıfırlayan Isırgan otu; bir diğeri de diğer sorunumuz olan saç dökülmesini engellemeye yönelik olarak Lavanta kürü…

Saçlarınızdaki Kepeklere Son

Saçlarımız konusunda birçok kişide olduğu gibi bizlerde de kepekler sorun oluşturuyor olabilir . Saçlarınızdaki kepekleri gidermek ve bununla birlikte mat görünümlü saçlarımıza canlılık katmak istiyorsanız ısırgan otu kürü tam size göre olacaktır. Saçlarınızda kullandığınız şampuandan memnun olamayabilirsiniz ya da bu şampuanlar sizde alerji oluşturabilir. Bu durumda terchinizi ısırgan otundan yana yapmanız doğru tercih olacaktır.

Yaklaşık olarak 75 gram kadar ısırgan otu kürünü 1,5 ay gibi bir süreye yayarak kullanmanız koşuluyla kısa sürede saçlarınızdaki kepek miktarının azaldığını ve zamanla saçlarınızın daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Saç Dökülmesine Lavanta Kürü Birebir

Saç dökülmesi konusunda halk arasında çok söylentiler olsa, birçok öneride bulunulsa da bunlar arasında en sağlıklısı ve evde saç bakımı kategorisine en uygunu sanırım lavanta kürüdür. Herkesin evinde kolayca bulabileceği ve oldukça basit bir şekilde uygulayabileceği lavanta kürü, saç dökülmesine karşı oldukça etkili bir silah olacaktır.

# 750 gram kadar suyu kaynatın ve su kaynarken içerisine 5 gram ağırlığında olacak kadar lavanta bitkisini içine atın. 5 dakika sürecek kadar su ve lavantayı kaynatınız, ardından kaynama bittikten sonra suyun ılıma haline gelmesini bekleyin. Ilık bir sıcaklığa düştüğünde lavantalı suyu süzün.

# Demlenen ve beklettiğimiz lavantalı suyu saçlarınız temiz iken saçlarınızla yarım saat kadar temas edecek şekilde saçınıza uygulayın. Ardından sadece duru su ile saçlarınızı durulamanız gerekmektedir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...