Çarşamba, Kasım 14, 2018

Saç Dökülmesi ve Kepeklenme Problemine Çözüm

Bu yazımızda sizlerle evlerinizde saç bakımı konusunda neler yapabileceğiniz üstüne konuları paylaşacağız. Konu hakkında engin bilgilere sahip olan Dr İbrahim Saraçoğlu’nun önerilerinden faydalanarak hazırladığımız bu evde saç bakımı adlı yazımızda, doğru bildiğiniz yanlışları görecek ve doğru saç bakımının nasıl olacağını öğreneceksiniz.

Sayın Saraçoğlu, evde saç bakımı konusunda sizlere iki kür önerisinde bulunuyor. Kür sözcüğü ise bakım için doğru bitkilerin seçilmesi, doğru hazırlanması ve doğru biçimde uygulanması anlamına gelmektedir. Bu kürlerden ilki, saçınızdaki kepeklenme oranını azaltan ve zamanla sıfırlayan Isırgan otu; bir diğeri de diğer sorunumuz olan saç dökülmesini engellemeye yönelik olarak Lavanta kürü…

Saçlarınızdaki Kepeklere Son

Saçlarımız konusunda birçok kişide olduğu gibi bizlerde de kepekler sorun oluşturuyor olabilir . Saçlarınızdaki kepekleri gidermek ve bununla birlikte mat görünümlü saçlarımıza canlılık katmak istiyorsanız ısırgan otu kürü tam size göre olacaktır. Saçlarınızda kullandığınız şampuandan memnun olamayabilirsiniz ya da bu şampuanlar sizde alerji oluşturabilir. Bu durumda terchinizi ısırgan otundan yana yapmanız doğru tercih olacaktır.

Yaklaşık olarak 75 gram kadar ısırgan otu kürünü 1,5 ay gibi bir süreye yayarak kullanmanız koşuluyla kısa sürede saçlarınızdaki kepek miktarının azaldığını ve zamanla saçlarınızın daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Saç Dökülmesine Lavanta Kürü Birebir

Saç dökülmesi konusunda halk arasında çok söylentiler olsa, birçok öneride bulunulsa da bunlar arasında en sağlıklısı ve evde saç bakımı kategorisine en uygunu sanırım lavanta kürüdür. Herkesin evinde kolayca bulabileceği ve oldukça basit bir şekilde uygulayabileceği lavanta kürü, saç dökülmesine karşı oldukça etkili bir silah olacaktır.

# 750 gram kadar suyu kaynatın ve su kaynarken içerisine 5 gram ağırlığında olacak kadar lavanta bitkisini içine atın. 5 dakika sürecek kadar su ve lavantayı kaynatınız, ardından kaynama bittikten sonra suyun ılıma haline gelmesini bekleyin. Ilık bir sıcaklığa düştüğünde lavantalı suyu süzün.

# Demlenen ve beklettiğimiz lavantalı suyu saçlarınız temiz iken saçlarınızla yarım saat kadar temas edecek şekilde saçınıza uygulayın. Ardından sadece duru su ile saçlarınızı durulamanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin karşı karşıya kaldığı durumlar arasında yer almaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi gözlemlendiğinde pek çok kadın çeşitli psikolojik travmalar...

Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapmanın yolları

Kıvırcık saçlar pek çok kişinin arzuladığı saç modellerinden biridir. Özellikle estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler makyajın tamamlayıcısı olan kıvırcık saç modeli hoş...

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşiri son dönemlerde çok sık kullanılan ve saçları istediğimiz renge çevirmeye yarayan boya çeşididir. Pastel boyaya benzeyen saç tebeşirleri kozmetik ürünleri satan her...