Pazar, Eylül 15, 2019

Pardösü Kullanımı Nasıl Olmalı?

Pardösü Kullanımı Nasıl Olmalı?

Pardösü kullanırken oldukça dikkatli olmaya gayret etmek gerekir. Pardösünün doğru bir şekilde kombinlenmesi önemli bir husustur. Alta giyilen etek ya da pantolonla uyum içerisinde olması gerekir. Bu uyuma dikkat edilmeden seçim yapıldığı takdir de hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir.

Pardösünün Temizliği

Pardösü de kullanımının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir hususta temizliğidir. Boyutu ağırlığından ötürü zorlu bir süreç olan pardösü temizliğinde kuru temizlemelerden yararlanmanız iyi bir seçim olabilir. Eğer kendiniz makinede temizlemek gibi bir niyetiniz varsa pardösüyü ters çevirmeli ve bu şekilde makineye koymalısınız. Kısa program ve az deterjanla birlikte yıkamanızda fayda var. Ayrıca pardösüyü yıkarken renginin atmasına yol açabilecek diğer kıyafetleri koymaktan olabildiğince kaçının. Pardösüyü kurutma işleminde ise kurutma makineleri kullanmamaya özen gösterin. Kurutma makineleri pardösünün renginin ve kumaşının zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle pardösüyü kuruturken asmayı denemeniz en doğru yol olacaktır. Pardösünün uzun ömürlü olması için verilen talimatları yerine getirmeye ve uzun süreli giymemeye özen göstermelisiniz.

Gereksiz Ağırlığı Bulunan Tasarımlardan Kaçının

Pardösü seçiminde bulunurken mümkün olduğunca hafif olan ürünlere yönlenmeniz kullanımın rahatlığı açısından önem teşkil etmektedir. Kullandığınız pardösünün diğer kıyafetler ile uyum sağlaması da oldukça önemlidir. Pardösü ile birlikte kullanılan takı, çanta gibi aksesuarların yanı sıra çanta, kemer gibi noktalara da özen göstermekte yarar var. Zıtlık oluşturacak görünümlerden uzak durmak ve renk seçimi yaparken gözü tırmalayacak renklerden kaçınmak iyi olacaktır.

Pardösüyle Birlikte İnce İç Giyimi

Pardösü kullanımı gerçekleştiriyorsanız iç giyiminize de dikkat etmelisiniz. Bu nokta da ince yapıya sahip iç giysileri giymelisiniz. Pardösü zaten vücudunuzu örten bir kıyafet olduğundan ötürü kötü kokuların önlenmesi ve rahat olunması açısından ince iç giysi seçimleri yapmanızda fayda var.

Silin ve Havalandırın

Pardösünün sürekli yıkanması onu yıpratabileceğinden dolayı, giydikten sonra üzerinde oluşan lekeleri nemli bir bez yardımıyla silebilir, bunun yanı sıra yine giydikten sonra havalandırabilirsiniz. Bu sayede pardösünün sürekli yıkarak kısa sürede renginin atmasını ve yıpranmasını önleyebilirsiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...