Pazar, Eylül 15, 2019

Ömrü Uzatan Konular Nelerdir

Ömrü uzatan konular nelerdir

Stresten uzak olmak: Stresten uzak yaşamak ömrü uzatan konuların başında gelmektedir. Çünkü çok fazla strese bağışıklık sistemini yaşlandırır. Günlük hayat içerisinde birçok konu sizi strese sokabilir. Bunun için uzmanlar stresi kontrol altına almanız gerektiğini söylemektedir. Düzenli uyku, düzenli beslenme gibi önemli kuralları ile stresin önüne geçebilirsiniz. Hayata her zaman pozitif bakmalısınız. İyimser olmalısınız. Müzik dinlemek ve hayal kurmayı artırabilirsiniz.

Alkolden uzak olmak: Alkol her kötülüğün başlangıcıdır. Bu yüzden alkolden uzak durulmalıdır. Vücuda birçok zararı bulunan alkol sağlığımıza tehlike yaratmaktadır.

Çok hareket: Hareket etmek kan dolaşımını artıracağı için ömrü uzatacak konular arasındadır. İnsan spor yapmaya zaman bulamıyorsa bile merdiven çıkarken veya yürürken böyle aktiviteleri ile hareket etmeyi artırması gerekmektedir. Uzmanlar her gün yarım saat dolaşmayı önermektedir.

Kirli hava / sigaradan uzak durmak: Kirli hava vücudumuza girmesi sağlığımız açısından tehlikelidir. Kirli hava ciğerlerimize zarar vereceği için ömrü azaltır. Bu yüzden temiz hava almaya dikkat etmeliyiz. Sigara içmekten uzak durmalıyız. Sigara kalp ve damar sağlığımızı ciddi şekilde riske atmaktadır.

Uyku: Uyku düzenimize dikkat etmeliyiz. Günlük 6-7 saat uyku insan ömrünü artırmaktadır. Bu yüzden uyku alışkanlığımızı geliştirmeliyiz. İyi bir uyku odanın karanlık olması ile sağlanmaktadır. Bu yüzden odada ışıkları kapatmalı ve televizyon gürültüsünden ayrılmalıyız.

Şekerli gıdalar: Fazla şekerli gıdalar tüketmek kalp rahatsızlıklarına neden olacağı için hayatımızdan çıkarmalıyız. Belli ölçülerde şekeri kullanmalıyız.

 

Hobi edinmek: İnsan sevdiği ve eğlendiği bir şeyi yapması ruh sağlığı açısından önemlidir. Ruhun sağlığı da insan ömrünü uzatacaktır.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...