Pazartesi, Ekim 14, 2019

Öksürme

ÖKSÜRME

Öksürme hava yollarında ki balgam ve ya başka rahatsız edici maddelerin dışarı atılması için yapılan bir istem dışı harekettir.

Soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu hastalıkları, bronşit öksürüğe neden olan hastalıklardır. Toz, duman, pis kokular ve ya bazı nesneleri solumak da öksürüğe sebep olur. Kronik öksürük en fazla astım ve sinüzit hastalarında görülür.

   SEMPTOMLAR

Öksürüğün nedenine göre süresi ve sesi farklılık gösterebilir. Günün ilk saatlerinde daha aşırı derecede öksürük varsa üst solunum yollarında enfeksiyon olduğunun belirtisidir. Gırtlak enfeksiyonu varsa öksürük havlar gibi çıkar. Bu enfeksiyon ya da öksürükler günlerce belki haftalarca etkisini gösterir.

Çocuğunuzun hastalığı geçmiş ama öksürük sürüyorsa sürekli bir hastalığı yoksa ( astım,alerji gibi ) bazı cisimlerin solunumu da öksürük yapabilir.

  TEDAVİ SEÇENEKLERİ

Doğumundan 2 ay geçmeden bir çocuk sürekli öksürüyorsa onu hemen doktora götürün. 2 ay geçtikten sonra bir çocuk sürekli öksürüyorsa soluk borusuna bir şey kaçtığından şüphe ediyorsanız doktora götürün. Öksürük 5-6 günden uzun sürüyorsa, öksürükle birlikte ateşte varsa doktorunuza başvurun.

Çocuğunuza bol bol sıvı tüketiminde bulundurun.

Çocuğunuz sürekli öksürüyorsa tüberküloz, zatürree olmasına karşın çocuğunuza testler yaptırın. Solunum yolunda oluşan bakteriyel bir enfeksiyona karşı antibiyotik kullanımı yapılması da gerekebilir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...