Pazar, Eylül 22, 2019

Mutlu Bir Evliliğin Olmazsa Olmazları

Mutlu Bir Evliliğin Olmazsa Olmazları

Evlilik, en kutsal durumların başında gelmektedir. Sevdiğiniz kişi ile bir ömür boyu mutlu bir yuvaya sahip olmayı hayal ediyorsanız bazı konulara dikkat etmelisiniz. İlişki uzmanları özellikle güven duygusunun sağlam olduğu ilişkilerin uzun soluklu olduğu aktarılır iken güven duygusu yitirilen ilişkilerin ise sonu ise maalesef ayrılık oluyor. Ülkemizde her geçen yıl boşanma sayısındaki artış devam eder iken güven duygusunun sağlam olduğu, güvenildiğinin hissedildiği ve vurgulandığı ilişkilerin daha sağlıklı olduğu vurgulanmaktadır. İşte mutlu bir evlilikte olmazsa olmazlar.

  • Sevdiğinizi Hissettirin

Evliliğinizin mutlu ve sorunsuz olmasını istiyorsanız onu sevdiğinizi her zaman hissettirin. Eşinizi ne kadar önemsediğinizi ve onu ne kadar sevdiğinizi söylemek için büyük ve şatafatlı yollara da gerek yok. Gün içerisinde hiç beklemediği anda “ seni seviyorum “ mesajı almak eşinizi mutlu edecektir.

  • Eşinizi İzleyin, Fark Edin

Eşinizin kendi üzerinde yapacağı tüm değişiklikleri fark etmelisiniz. Özellikle saçını boyadığında veya üzerinde yeni bir kıyafet yer aldığını bunu fark etmeniz onu mutlu edecektir. Takdir edilmek ise evliliğindeki süreci mutluluk içerisinde geçirmesini sağlayacaktır.

  • Dinlemeyi Bilmelisiniz

Her zaman ve her yerde eşinizi en iyi şekilde dinlemeli, iletişim yolunu kuvvetlendirmelisiniz. Eşiniz size bir şey anlattığında onu dikkatli bir şekilde dinlemeli, katılmasanız bile ona ve bilgilerine saygı duymayı bilmelisiniz. Ona ve fikirlerine karşı söyleyeceklerinizi ise zaman geçmeden, dolaylı yöntemler ile değil direk olarak söylemelisiniz.

  • Yenilikler Yapmalısınız

Evliliğinizi monoton bir seyir haline sokmamak için zaman zaman değişikliklere yer vermelisiniz. Beklenmedik küçük süprizler, ufak hafta sonu kaçamakları ve birlikte gerçekleştirebileceğiniz etkinlikler ile evliliğinizi daha değerli bir konuma getirmelisiniz.

  • Şiddetin Evlilikte Yeri Olamaz

Şartlar ne olursa olsun bir küçük tokat dahi hem kendinize, hem eşinize, hem de evliliğinize olan saygınızı yitirmenize neden olacaktır. Şiddet, mutlu bir evlilikte asla olmaması gereken bir durumdur. Hangi sebep olursa olsun eşinize karşı uygulayacağınız şiddet sizi haklı çıkarmayacak, evlilğinizin sonu olacaktır. Bu yüzden ne kadar öfkelensenizde, eşinizin hatalı olduğunu düşünseniz de asla şiddete başvurmamalısınız.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...