Pazartesi, Ekim 14, 2019

Modada Sihirli Aksesuar Fular

fular

MODADA SİHİRLİ AKSESUAR FULAR

Fular aksesuarı ilk zamanlarda orta yaş dönemlerinde kullanılan bir eşya gibi düşünülüyordu. Son zamanlarda gençlerin çok şık renklerde fularla kıyafetlerini tamamlamaları fular için konulan bu yaş sınırlamasını geride bıraktı. Bir çok kıyafete hareket katan ve kıyafetlerimize yeni ve şık bir görünüm katan bu sihirli aksesuarın kullanımı hakkında birkaç tavsiyede bulunalım.

Fular alırken dikkat etmemiz gereken unsurlardan bazıları ;

 • Aldığımız fuların kullanım yerine önceden karar vermeliyiz. Çünkü seçilen fuların boyu ve renkleri ona göre tercih edilmelidir.
 • Fuları uzun zamanlar kullanmak için kumaşına önem vermeliyiz.
 • Fuları seçerken kumaşın sert olmamasına ve şekil almasına dikkat etmeliyiz.
 • Fuları satın alırken iki yüzü de kontrol edilmelidir. Çünkü kıyafet üzerinde iki tarafı da görünüyor olacaktır.

Fuları doğru kullanmanın püf noktaları ;

 • Genç ve sportif bir kıyafet tercih edilmişse içerisinde geometrik desenleri barındıran canlı renklerin hakim olduğu bir fular şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Sade bir giyim tarzı seçilmişse bu kıyafeti kombinlemek için tek renk olan fularlar tercih edilmelidir.
 • Fuları başınıza bağlayarak değerlendirdiğinizde yüz bölgenizde dikkat etmeniz gereken unsurların başında cilt temizliği , yüzün canlı görünümde olması , dudakların çatlak olmaması gibi durumlara dikkat edilmelidir.
 • Fular kullanımından sonra kişi kendisini mutlaka bir boy aynası önünde değerlendirmeli ve fuların kıyafete ve kendisine bir bütün olarak yakışıp yakışmadığına karar vermelidir.
 • Fular eğer boyun kısmında kullanılacaksa boyun bölgesinin uzun olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde pek hoş bir görüntü elde edilmez.
 • Boyunuz kısa ise uzun fularlar tercih ederek bu aksesuarı bağlamadan kullanmalısınız.
 • Fular seçiminde renginin cilt tonunuzla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

İşte tüm bu püf noktalara dikkat edildiğinde fular sizin için sihirli bir aksesuar , kıyafetinizi tamamlayan en önemli ve vazgeçilmez yardımcınız haline gelecektir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...