Pazartesi, Ekim 14, 2019

Mide bulantısına iyi gelen besinler nelerdir?

Mide bulantısına iyi gelen besinler nelerdir?

Mide bulantısı insansızları rahatsız eden bir durumdur ve bundan kurtulmak için çözümler arıyorsanız o zaman bu duruma iyi gelecek yiyecekleri sizinle paylaşıyoruz.

Birçok derdin dermanı olan zencefil mide bulantısı durumunda da sizin yardımınıza gelecektir. Bu bitki mide bulantınızı gidermek için çok faydalıdır. Mide bulantısı durumunda zencefil çayı için.

Mide bulantınız olduğu zaman en etkili çözümlerden biri de yoğurttur. Kanser hastalarına edilen kimyasal tedavi zamanı hastalarda mide bulantısı olur ki, genelde bu mide bulantısını yoğurt ile alıyorlar.

Mideniz bulandığında bol su tüketmeğiniz ilk kurallardandır. Su midenizdeki asitleri etkisiz hale getirmede yardımcı oluyor.

Aynı zamanda çaylardan da nane çayı içmeniz tavsiye edilir. Nane yağı mide bulantısı için pratik bir çözümdür. Nane şekeri ya da nane çayı mide bulantınızı çok hafifletebilirsiniz.

Tuzlu kraker de bu çözümler sırasında yer almaktadır.

Meyvelerden muz ve limon mide bulantısına en iyi gelenlerdir. Muz potasyum açısından zengin olduğu için midenizi rahatlayıcı etkisi vardır. Limon ise daha çok çayla içildiğinde etkili çözüm olacaktır.

Mide bulantısı durumlarında birçok kişi istifra ederek hafifliyorlar.  Ama bu durumda vücudunuzda olan su miktarı azalmış olur. Bu halde en iyi çözüm karpuz olacaktır. Bu bitki hem mide bulantınızı hafifletir, hem de kaybettiğiniz su miktarını geri kazandırır.

Diğer çözümler içinde ıhlamur da vardır. Ihlamuru demleyin ve günde birkaç çay bardağı için.

 

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...