Pazar, Eylül 15, 2019

Menapoz

MENOPOZ
Artık yumurtalıklar emeklilik istiyor!
Menopoz, bayanların regl döneminin sona erdiği anlamına gelmektedir. Kadınlar genelde menopoz dönemine 45-55 yaşları arasında girmektedir. Menopoz kendini çoğunlukla düzensiz adet dönemleri ile belli etmektedir. Menopoz dönemi, git gide âdetin tamamen kaybolmasını sağlayan doğal dönemlerden biridir.
Her bayan menopoz opsiyonunu aynı derecede geçiremeyebilmektedir. Pek çok kadın menopozun beraberinde getirmiş olduğu etkenlerden etkilenebilirken, bazıları ise çok kolay şekilde menopoz dönemini atlatabilmektedir.
Menopoz dönemi gelirken bayanlara vermiş olduğu belirtiler;
Cinsel organda görülen sorunlar
Osteoporoz, kemiklerde erime
Geceleri aşırı derece de terleme ve sıcak basmaları
Gün içerisinde gelen çarpıntı
Ağrılı cinsel ilişkide bulunma
Alzheimer hastalığı
Ciltte kuruluk hissi
Depresyon
Cinsel isteğin azalması
Kalp hastalıkları
Düzensiz adet kanamaları ve kesilmesi
İdrar yolu hastalıklar gibi…
Menopoza girince hormon tedavisi gerekir mi?
Çoğu kadın menopoz ile karşılaştıkların da hormon tedavisi yöntemini uygulamak istemektedir. Fakat her kadına bu yöntem günümüzde uygulanmamaktadır. Hormon tedavisinden yararlanan kadınlar şiddetli sıcak basması yaşayan ve buna karşı şikâyetlerde bulunan kadınlardır. Menopoz belirtileri yaşamayan ancak bu dönemin içerisine girmiş olan bayanlara hormon tedavisini gerek görülmemektedir. Eğer hiçbir yan etki yaşanmıyorsa dönem doğal şekilde atlatılmalıdır.
Doğal menopoz; kendi kendine menopoz dönemine girmiş kişiler doğal menopozlu kişileridir. Bu kişiler ilaçların etkisi altında kalmadan ve ameliyat gibi etkenlerden etkilenmeyip doğal sürecini yaşamaktadırlar.
Cerrahi menopoz; bazı kadınlar, belli ameliyatlar geçirdikten sonra yumurtalıkları alınır ve menopoz dönemine girmiş olurlar. Fakat yumurtalıklardan sadece bir tanesi yahut rahmin alınmaması halinde menopoz süreci gerçekleşmez.
Erken menopoz; bu dönemlerde bulunan kadınlar çoğunlukla 40 yaşını geçmemiş ve tam anlamıyla âdeti kesilmemiş kişilerdir. Erken menopozun tıp içerisinde ki diğer adı ise premetüre menopozdur.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...