Cuma, Ağustos 23, 2019

Makyaj Üzerine

Makyaj Üzerine

 

Kadın, doğası gereği her zaman güzel görünmek ve ilgi çekmek ister. Bu yüzden her kadın, zamanının çoğunu ayna karşısında geçirir. Bu konuda kadınların en büyük kurtarıcısı makyajdır. Makyaj; geçmişten bu güne kadar gelişerek gelen, özellikle kadınların kendi zevklerine uygun, çeşitli kozmetik malzemeleri ciltlerinde kullanması ile gerçekleşen bir işlemdir. Tabi önemli olan bir diğer konu ise, doğru zamanda doğru makyajın yapılmasıdır.

 

 Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

 

1)Porselen Makyaj

 

Porselen makyaj; bu makyaj türüne özel olan fondöten, ruj, rimel gibi çeşitli makyaj ürünlerin cilde uygulandığı makyaj türüdür. Ciltte uzun süre kalan ve bozulmayan bu malzemeler, cildinizin pürüzsüz görünmesini, oluşabilecek çevresel faktörlere karşı makyajınızın bozulmaması için kullanılır. Bu makyaj türünü özellikle nişan, düğün gibi özel günleriniz için tercih edebilirsiniz.

 

2)Günlük Makyaj

 

Günlük makyajda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; doğal bir görüntü oluşturmasıdır. Kullanılan makyaj ürünlerinin renkleri natürel tonlarda olmalı, cilde doğal bir ışıltı ve canlılık katmasına dikkat edilmelidir. Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan BB kremler bu makyaj türü için idealdir. Esmer tenliler için hafif pembe tonlarında allıklar ve parlatıcılar kullanılabilirken; beyaz tenliler için şeftali tonundaki allıklar ve cildi biraz renklendirecek tonlarda rujlar kullanılmalıdır.

 

3) Gece Makyajı

 

Gece makyajı, renklerin daha yoğun olduğu ve yüzün belirginleştirildiği makyaj türüdür. Cildin daha kusursuz görünmesi için fondöten, pudra ile desteklenebilir. Özellikle gözler ön planda tutulabilir. Islak görünümde farlar, bol rimel ve eyeliner tercih edilebilir. Göz makyajının yoğunluğuna göre ruj rengini belirlenmelidir.

4)Kalıcı Makyaj

 

Sürekli makyaj yapmak için zamanı olmayan ama aynı zamanda bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar için kurtarıcı olan makyaj türüdür. Bu alanda, ipek kirpik, kirpik perması, kaş dövmesi, kalıcı eyeliner gibi uygulamalardan yararlanmak mümkün.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...