Pazartesi, Ekim 14, 2019

Küçük Mutfakları Büyük Göstermenin Yolları

Küçük Mutfakları Büyük Göstermenin Yolları

Mutfaklar, kadınlar için en önemli ev bölgesidir. Özellikle ev hanımları gün içerisinde büyük bir zamanı mutfakta geçirir iken şık ve güzel görünmesi ve rahat kullanımına özen göstermesini istemektedir. Mutfak dekorasyonuna son dönemlerde oldukça fazla ilgi gösterilir iken en çok sıkıntı yaratan konu şüphesiz ki mutfakların küçük yapılmasıdır. Yeni ve modern binalarda mutfak için oldukça geniş bir alan ayrılır iken maalesef eski yapılarda küçük mutfaklar büyük sorun yaratmakta. Ancak dekorasyon hilelerini kullanarak küçük mutfağınızı büyük gösterebilir, daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Peki nasıl? Hemen inceleyelim.

  • Mutfağınız için tercih edeceğiniz duvar boyasının pastel renklerden oluşmasına özen göstermelisiniz. Pastel renkler her zaman tercih edilen bölgenin daha geniş görünmesini ve ışık yansıması yapmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda aydınlıkta bir görünüm sunacaktır. Beyaz, krem ve tonları renkler mutfaklar için ideal bir renktir. Eğer duvar boyası yerine duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız yine açık renkli duvar kağıtları tercih etmelisiniz.
  • Mutfağınız küçük ise mutfak masası kullanmamalısınız. Bunun yerine açılıp kapanabilecek bir mutfak masası tercih ederek sadece gerek olduğu zamanlarda kullanabilir, harici zamanlarda alandan farklı bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  • Mutfağınızı büyük göstermek için duvara aynalar yerleştirebilirsiniz. Aynalar her ortamı olduğundan birkaç kat fazla büyük göstermekte oldukça etkilidir. Gerek küçük, gerekse de büyük bir ayna size yardımcı olacaktır. Son dönemlerde ev aksesuarı mağazalarında yer almakta olan aynalı saatler ile hem şık bir objeye sahip olabilir, hem de ayna görevinden faydalanabilirsiniz.
  • Mutfağınızı büyük göstermek istiyorsanız minimal mobilyalar tercih etmelisiniz. Küçük ve şık mobilyalar her zaman olduğundan daha küçük görünecek, kaba bir görüntü sunmayacak ve alandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Mobilya mağazalarında yer alacak olan minimal ve işlevsel olan mobilyalara göz atmalısınız.
  • Mutfağınızı büyük göstermek ile birlikte daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız daha fazla ışık almasına, beyaz ışık ile aydınlatılmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde yapacağınız çalışmalar mutfağınızı hem büyük gösterecek, hem de işlevsel bir hale getirecektir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...