Perşembe, Ağustos 22, 2019

Küçük Mutfaklar için Dekorasyon Fikirleri

Küçük Mutfaklar için Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar, bayanlar için en önemli bölgedir. Bayanlar dekorasyon olarak mutfağın hem şık, hem de işlevsel olmasını istemektedir. Mutfağı daha şık ve kullanışlı hale getirmek isteyen ancak küçük olmasından şikayetçi olan bayanlar için ise farklı dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyacaklar. Mutfağım küçük diyerek dekorasyon konusunda kendinizi üzmek yerine farklı dekorasyon fikirlerine göz atarak başarıya ulaşabilirsiniz. Hem görsel, hem de işlevsel olarak küçük mutfağı harikalar diyarına çevirebileceğiniz önerilerimiz var. Küçük mutfaklar için özellikle renk seçimi, aydınlatma, duvarların doğru kullanımı konuları dekorasyonda önem arz ediyor. Eğer mutfağınız küçük olmasına rağmen şık ve kullanışlı bir hale getirmek istiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Küçük Mutfaklar için Renk Seçimi

Küçük mutfağınızın dekorasyonuna önce renk seçimini yaparak başlamalısınız. Renk seçiminiz ise öncelikle beyaz olmalıdır. Çünkü beyaz renk mutfağı olduğundan daha büyük göstermek için idealdir. Duvar rengini beyaz seçtikten sonra mutfak dolabı ve aksesuarlarınızı da beyaz renkler ile seçerek daha büyük görünen bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Aydınlatma Her Zaman Önemlidir

Küçük olan tüm alanların daha geniş ve büyük görünmesi için aydınlatma önemlidir. Bu mutfak için de geçerlidir. Mutfak aydınlatması tercih edilir iken standart avizeler kullanmak yerine spot aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Mutfağın daha büyük görünmesinde önemli bir etkisi olacaktır.

Duvar Kullanımına Dikkat Etmelisiniz

Mutfak küçük, eşyalar çok. Bu durumda mutfağınızdaki en ideal kullanım alanı duvarlardır. Duvarlar sadece aksesuar sergilemek için değil mutfakta işlevsel mobilyaların ve aksesuarların kullanılması içinde idealdir. Duvarınızı kullanırken küçük eşyalarınızı sergileyebileceğiniz ve kalabalığı ortadan kaldırabileceğiniz bir duvar rafı tercih etmelisiniz. Son dönemlerde pek çok farklı renk ve model tasarımlara sahip olan mutfak için hazırlanan duvar raflarına göz atmalısınız.

Mutfak Masası Kullanmayın

Evet masa ve sandalye belki mutfakların en büyük ihtiyacı. Ancak mutfağınız küçük ise masa ve sandalye kullanmamanızı önermekteyiz. Bunun yerine mutfağın ortasına veya köşe bölgesinde bir dolap yaptırabilir ve Amerikan koltuklar ile dekor ederek hem dolabı depolama alanı olarak kullanabilir, hem de yemeklerinizi ve sohbetlerinizi burada gerçekleştirebilirsiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...