Pazartesi, Ekim 14, 2019

Kışa Özel Saç Bakım Tavsiyeleri

KIŞA ÖZEL SAÇ BAKIM TAVSİYELERİ

Kış aylarının hayatımıza yansıttığı soğuk yüzü maalesef saçlarımızı da olumsuz etkiler. Kuruluk , matlık ve elektriklenmenin saçlarımızda fazlasıyla görüldüğü bu dönemlerde bazı bakım ip uçları bu sorunlardan kurtulmak için bizim en büyük yardımcımız olacaktır.

Mat bir görünüme sahip saçlarımız için ; içinde nemlendirici özelliği taşıyan şampuanımızla saçlarımızı iki kez yıkamalı devamında nemlendirici kullanarak saçlarımızın daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayabiliriz.

Basık olan saç tiplerinin ana sebepleri içerisinde saç diplerinin yağlı olması görülür. Özellikle bu durum kış aylarında kendisini daha çok belli eder. Bu tür saç diplerinde ikisi bir arada olan şampunlar tercih edilmeli , nemlendiriciler ise sadece ense bölgesine uygulanmalıdır. Bazı zamanlar da ise saçlara kuru temizlik yapan şampuanlar tercih edilerek saçtaki fazla yağ oranı azaltılmış olur. Bu da basık görünen saçlarımızın daha dolgun ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Basık saç modellerinde tavsiye edilebilecek bir diğer durum ise saç kesimlerin de katlı modelleri tercih etmek ve saçlarında krape atılmasını tercih etmeleri olacaktır. Bu püf noktalarda basık saçlara sahip bayanların daha hacimli bir saça sahip olmalarını kolaylaştırır.

Kış aylarının saçlarımız üzerinde oluşturduğu bir diğer olumsuz özellik ise elektriklenme sorunudur. Bu durumda ilk yapmamız gereken kullandığımız nevresimlerin ipek olmasına dikkat etmektir. Çünkü ipek nevresimler hem saçlarımıza hem cildimize yumuşak bir özellik kazandırma da bize yardımcı olacaktır. Eğer bu değişim elektriklenme sorunu yaşadığımız saçlarımıza bir çözüm olmadıysa ; ahşap olan fırçaya saç spreyi sıkarak saçlarımızı dipten uça taramalıyız. Saçlarımız için bir diğer öneri ise haftada bir kere nemlendirici saç maskesinin uygulanmasıdır.

Yukarıdaki tavsiyelerimizi uygulama imkanı bulduğunuzda kış aylarının getirdiği olumsuzluklara inat ne kadar canlı ve bakımlı saçlara sahip olduğunuzu sizde fark edeceksiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...