Cuma, Kasım 16, 2018

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir ?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir

İşte size bu makalemizde kısa boylu kadınlar nasıl giyilmelidir? Kısa boylu kadınlar neleri tercih etmelidir?  Bu soruların cevabını işte bu makalede cevapladık;

 1. Tek Renk Tercih EdinBoydan boya tek renk giyinmek, yükseklik yanılsaması verir ve daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olur. Çok sayıda farklı renk, topak bir görüntü oluşturur siluetinizi bozabilir.

  2.Topuklu Giymeye Alışın.

  Kısa boylu kızlar için en belirgin ve kabul edilmiş moda ipuçlarından biri topuklu ayakkabı giymektir. İsterseniz birkaç santimetre daha uzunluk ister daha fazla uzunluk isteyin, bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel anlamda ekstra uzunluk verecektir. Eğer stilettolarla dışarlarda dolaşmaya alışkın değilseniz, dolgu topuklu ayakkabılar gibi daha güvenli ve rahat bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

  3.Yüksek Belli Kıyafetler Giyinin

  Kısa olmayan bir görüntü oluşturmak tamamen oranlarla ilgilidir. Yüksek belli şortlar, pantolonlar veya etekler bir tür görüntü yanılsaması oluşturur. Yüksek bel, bacakları daha uzun gösterir ve böylelikle daha ince ve uzun bir siluete yol açar.

  4.Uzun Elbiselerden Giymekten Endişe Duymayın

  Uzun elbiseler veya etekler kısa boylu kadınlar için önemli bir endişedir. Kısa boylu kadınlar dolgu, pilili etekler içinde kaybolma eğilimdedir, uzun etekten korkmanın sebebi de bu olabilir. Kısa kadınlara uzun eteklerin ve elbiselerin yakışması için ipucu, şık sütun tarzı etek ve elbiseleri tercih etmeleridir.

  5.Bacaklarınızı Gösterin

  Eğer bacaklarınız uygunsa mini etek ve elbiseler mükemmeldir. Doğru ayakkabı ile beraber, uzun ve ince bacaklara sahip bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ancak, boyu hemen diz üstünde olan etek ve elbiseler çoğu kısa boylu kız için daha güvenli bir tercih olur.

  6.Doğru Pantolon Seçimi Yapın

  Pantolon giyen kısa boylu kadınlar için tavsiyelere gelindiğinde, iş bütünüyle doğru oranları bulmakta. Çok hacimli olmayan dar bir stili tercih edin. Boru paça veyahut İspanyol paça kotlar daha da uzun boylu gözükmenizi sağlar. Bol veyahut aşırı hacimli stillerden kaçının.

  7.Kısa Pantolon Giymeyi Düşünmeyin

  Pantolon seçerek, kısa olan kıyafetlerden kaçının, Ayakkabının üstünde olan pantolonlar kalın bacak görünümü oluşturabilir. Ayakkabının hepsini kaplayan ve daha uzun görünümü verecek bir model tercih edin.

  8.Dar Kıyafetleri Giymeye Çalışın

  Kısa boylu kadınlar için dar giyinmeye alışmalı ve sevmelidir. Çok gevşek ve hacimli şeyler görünümünüzü şişirme ve sizi daha bodur gösterme özellikleri vardır.

  9.Koyu Renkli Kıyafetleri Sevin

  Koyu renkler giymek sizi daha iyi ve uyumlu gösterir. Koyu renkli kıyafetleri beraber giymek, kısa boylu kadınların daha uzun bir gölge oluşturmasına yardımcı olur.

  10.Büyük Çantalardan Hoşlanmamaya Bakın

  Boyunuza göre giyinerek aksesuarları göz ardı etmeyin. Doğru aksesuar ürünleri genel görünüm üstünde büyük bir etki yaratır. Kısa boylu kadınlar daha küçük çantalar tercih etmek zorundadır, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterebilir

11.Boyuna Çizgili Kıyafetler Giyin

Enine çizgilerin daha kilolu gözükmenize neden olacağı teorisine benzeyen şekilde dikey çizgili kıyafetler de daha ince ve uzun gösterme etkisi vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin karşı karşıya kaldığı durumlar arasında yer almaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi gözlemlendiğinde pek çok kadın çeşitli psikolojik travmalar...

Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapmanın yolları

Kıvırcık saçlar pek çok kişinin arzuladığı saç modellerinden biridir. Özellikle estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler makyajın tamamlayıcısı olan kıvırcık saç modeli hoş...

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşiri son dönemlerde çok sık kullanılan ve saçları istediğimiz renge çevirmeye yarayan boya çeşididir. Pastel boyaya benzeyen saç tebeşirleri kozmetik ürünleri satan her...