Cumartesi, Haziran 15, 2019

Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt görünümünde de çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişiklikler arasında ilk sırada tabii ki kırışıklıklar yer alıyor. Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte cilt gücünü kaybederek bakteriler ile mücadele edemiyor ve kendini yenileyemediği için kırışıklıklar meydana geliyor. Cilt kırışıklıkları her kadının başına gelecek bir durum iken tamamen yok etmek veya cilt kırışıklığı yaşamamak ise mümkün değil. O yüzden yapmanız gereken ve ilk düşünmeniz gereken cilt kırışıklıklarının oluşma zamanını olabildiğince ileri almaktır. Bunun için de kilit nokta doğru cilt bakımıdır. İçerisinde alkol ve farklı maddeler bulunduran kimyasal ürünler yerine daha doğal ve sağlıklı olan yağları denemelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hemen hemen tüm cilt kremleri ve maskelerinin temel maddeleri arasında yer almakta olan Hindistan cevizi yağı en güçlü kırışıklık giderici yağlar arasında yer alıyor. E vitamini açısından zengin olan ve içerisinde bol miktarda antioksidan bulunduran Hindistan cevizi yağı cildinize bir koruma tabakası oluşturur ve serbest radikaller ile daha uzun süre, daha güçlü mücadele etmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda daha sıkı bir cilde sahip olmanız için yardımcı olur.

Havuç Tohumu Yağı

Cilt için koruyucu yağlardan biri de havuç tohumu yağıdır. Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte meydana gelecek olan kırışıklıkları doğal ve zengin içeriği ile engeller. Kırışıklıkların oluşmasına neden olan güneş ışınlarından cildi korur ve daha nemli olmasını sağlayarak bakterilerden korur.

Zeytinyağı

Sofraların en lezzetli tatlarından olan zeytinyağı yüzyıllardır cilt bakımı ve cilt sağlığı için kullanılmaktadır. En zengin ve en doğal yağlar arasında yer almaktadır. Cildi tüm zararlı etkenlerden ( güneş ışınları, bakteriler, çevre kirliliği ) korur ve dinlenmesini sağlar. İçerisindeki A ve E vitaminleri sayesinde cildi dinç tutar, kırışıklık oluşmasını engeller.

Hint Yağı

En eski doğal yağlardan biri olan Hint yağı, eski Mısır döneminden günümüze kadar gelmiştir ve cilt tarafından en hızlı emilen yağ olarak dikkatleri üzerine çeker. Kozmetik kremlerinin hemen hemen hepsinin içerisinde bulunmakta olan Hint yağı cildin nem oranını korur ve kırışıklıkların oluşmasını engeller.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...