Pazar, Eylül 15, 2019

Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapmanın yolları

Kıvırcık saçlar pek çok kişinin arzuladığı saç modellerinden biridir. Özellikle estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler makyajın tamamlayıcısı olan kıvırcık saç modeli hoş bir görünüm kazanmanızı sağlar. Saçları kıvırcık yapmanın en etkili yolu ısıyla saçı ısıtmak ve şekil almasını sağlamaktır. Isı nedeniyle saçlar zarar görebilmektedir. Isı nedeniyle yıpranan ve kırılan saçların önüne geçmek için ısı kullanmadan kıvırcık saç yapmanın bazı yolları bulunmaktadır. Artık saçlarınızı yıpratmadan kolay bir şekilde saçınızı kıvırcık yapabilirsiniz. Isı kullanmadan kıvırcık saç yapmanın yolları şu şekildedir:

Eski Tişört Kullanarak Saçları Kıvırcık Yapmak

Saçlarınızı tişört kullanarak kıvırcık yapmak son derece kolay ve pratik bir yöntemdir. Tişört ile saçlarını kıvırcık yapmak isteyen kişiler öncelikle saçlarını her zamanki gibi yıkamalıdır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra fazla nemi bir havlu yardımıyla almanız gerekmektedir. Ardından eski bir tişört kullanarak boyun bölgesinden başlayarak kenarlara kadar uzun şeritler şeklinde kesmeniz gerekmektedir. Kesilen şeritlerin ince olması önemlidir. Şeritlerin inceliği arttıkça saçların kıvırcık sıkılı bir hayli fazla olur. Saçlarınızda küçük parçalar halinde alın ve şeritleri saç diplerinden başlamak suretiyle saç uçlarına kadar sarmanız gerekmektedir. Ancak saçlarınızın diplere kadar kıvırcık olmasını istemezseniz saç diplerinden başlayarak istediğiniz yere kadar saçlarınıza şeritleri sarabilirsiniz. Eski tişörtü olmayan kişiler tülbent veya bandana kullanarak da saçlarını şekillendirebilmektedir.

Eski Tişört Kullanarak Saçları Kıvırcık Yapmak

Pipet Yardımıyla Kıvırcık Saç Yapmak

Saçlarınızın doğal kıvırcık şekilde görünmesini istiyorsanız pipet kullanabilirsiniz. Pipet yardımıyla kıvırcık saç yapmak isteyenler öncelikle saçlarını hafif bir şekilde ıslatmalıdır. Islattığınız saçlara pipet sararak bir süre bekletin. Pipetin saçlarınızda rahat bir şekilde durması için sardıktan sonra iki ucunu büküp kolayca düğüm atabilirsiniz. Pipetle saçlarınızı kıvırcık yapmak istiyorsanız ideal olarak 2 saat süreyle beklemeniz gerekmektedir. Ancak 4 saat beklettiğinizde aldığınız sonuç çok daha başarılı olacaktır.

Sosis Bigudi İle Kıvırcık Saç Yapmak

Saçlarını sık sık kıvırcık yapanlar mutlaka bigudi almalıdır. Bigudi almayı düşünen kişiler kozmetik mağazalarını tercih edebilirler. Son derece etkili ve pratik bir yöntem olan bigudiler hızlı şekilde saçlarınızı kıvırcık hale getirmektedir. Aynı normal bigudiler gibi sosis bigudilerde saça sarılmaktadır. Saçlarınızı sarmadan önce saçın nemli olması gerekir. Saçlarınızı bir süre bigudilerle sarılmış bir şekilde bekletmeniz gerekmektedir. Özellikle gece uyumadan önce bigudilerle sardığınızda sabah kıvırcık saçlara sahip olmanız kolaylaşacaktır.

Sosis Bigudi İle Kıvırcık Saç Yapmak

Islak Mendil ile Saçları Kıvırcık Yapmak

Saçlarınızı ıslak mendil yardımıyla kıvırcık yapmak için öncelikle saçlarınızı tutamlara ayırmanız gerekmektedir. Tutamlara ayırdığınız saçları ıslak mendil yardımıyla sarıp ıslak mendilin uçlarını birbirine bağlayın. Uzun bir sürek beklettikten sonra saçlarınız kıvırcık bir görünüme sahip olacaktır.

Saç Bandıyla Saçları Kıvırcık Yapmak

Saçlarınızı yıkayın ve yumuşak bir havlu yardımıyla saçlarınızı kurulamalısınız. Saç bandıyla saçlarınızı kıvırcık hale getirebilirsiniz. Saç bandını öncelikle alnınıza denk gelecek şekilde saçlarınızın üst kısmına takın. Ardından saçlarınızdan parçalar alın ve saç bandının etrafını dolayacak şekilde sarın. Bir gece bekleterek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Saçlarınızı açtığınızda arzu ettiğiniz kıvırcık saçlara kavuşabilirsiniz. Saç bandı ince ise sık kıvırcıklar elde edebilirsiniz. Geniş saç bandı seçerek iri ve doğal dalgalara sahip olabilirsiniz.

Saçları Örerek Kıvırcık Yapmak

Saçları örerek kıvırcık yapmak için öncelikle saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir. Saçları yıkadıktan sonra kulak hizasına denk gelecek şekilde hem alt hem de üst kısımdan olacak şekilde iki parçaya ayırmanız gerekmektedir. Üst kısmı geçici olarak bir toka yardımıyla tutturmanız gerekmektedir. Alt kısmı ise tam ortadan olacak şekilde ikiye ayırmalısınız. Alt kısımda ayırdığınız iki parçayı dipten başlayarak uç kısma doğru örün. Örme işlemi tamamlandığında örgüyü çevirin ve başın üst kısmına gelecek şekilde saçı tutturun. Üst kısımdaki saçları da ikiye bölün ve alt kısımda olduğu gibi örmeye başlayın. Eğer saçınız kalın telliyse tek parça örgü yeterli olacaktır. Ancak ince telli saçlara sahip olan kişiler mutlaka saçlarını iki parçaya ayırarak örmelidir. Ördüğünüz saçları tel toka yardımıyla sabitleyebilirsiniz. İsterseniz köpük, sprey veya jöle kullanma imkanına da sahipsiniz. Geceden saçlarınızı örüp uyuduğunuzda başarılı kıvırcık saçlar elde edebilirsiniz.

Saçlara Hasar Vermeden Kıvırcık Yapmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Saçlarınıza hasar vermeden kıvırcık yapmak istiyorsanız öncelikle saçınızı tanımanız gerekir. Saçınıza uygun şampuan ve saç kremi seçimi yapmak yerinde bir karar olacaktır.
  • Saç kurutma makinesi kullanırken soğutucu kısmını kullanmayı tercih etmelisiniz.
  • Saçlarınızı kuruturken nem çekme özelliğine sahip yumuşaklar havlular tercih edilmelidir. Ekstra emici havlu seçimi yapmak yerinde olacaktır.
  • Saçlarınız kuruyuncaya kadar fırçalamaya devam etmelisiniz.
  • Saçları nemlendirmek veya şekil vermek için çeşit çeşit saç bakım ürünü bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz saç bakım ürünlerinin ağır kimyasal içeriklere sahip olmaması gerekir. Aksi halde saçlarınıza saç bakım ürünleri zarar verebilir ve yıpranmasına neden olabilir. Saçınızı tanımanız saç yapınıza uygun saç bakım ürünleri seçmeniz açısından da büyük avantajlar sunmaktadır.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...