Çarşamba, Ağustos 21, 2019

İlişkilerde Güven Problemi !

İLİŞKİLERDE GÜVEN PROBLEMİ

Aşkla yaşanan nice ilişkiler veya evlilikler kimi güven problemleri sebebiyle bitebiliyor. Yahut da bir işkence halini alabiliyor. İlk başta sizi mutlu ediyor olabilir sevgilinizin davranışları.  Birazcık sahiplenilmek ve kıskanılmaktan her insan hoşlanabilir. Ancak kıskanılmak ve sahiplenmek olayı giderek içinden çıkılmaz bir hale geliyorsa durup düşünmekten başka yapmamız gereken bir şey yoktur. İlişkilerde güven problemi aşılır mı? Hakikaten o sizi seviyor mu? Güvenmiyor mu yoksa? Güvensizliğinin nedeni ne olabilir? Acaba sizden kaynaklı bir hata mı? Yoksa onun kendi kişisel sorunları mı?

Modalik aşk ilişkiler kategorisi içinde yer alan şudur; bütün ilişkilerde en az bir defa söz konusu olan “güven” probleminin nasıl geliştiği ve nasıl ilişkiyi bitirebildiğini söyler.

Güven Problemi

İnsan kendi güven eksikliğinin sonucunda yaşadığı olumsuz duyguların getirdiği durumları karşısındaki insana yansıtır. Sevgi kaynaklı olduğunu iddia eden kişi öfke ve kıskançlık duygularını ön plana çıkaran bu şekil ilişkilerin özgüveni eksik tarafıdır. “Seven insan kıskanır” gibi deyimlerde dahi yerini alan bu duygu ilişkilere böylesi yapışmıştır. Öyle ki seven kişi aslında kıskanmaz sevdiğini serbest durumda bırakır. Seven kişi sevdiğinin kendince özel alan ve ilgilerinin var olduğunu bilir ve bu akılla davranır sevdiğine.

Güven eksikliğine bir başka deyişle yetersizlik duygusu diyebiliriz. Kendini yetersiz sanan kişi, kendi yetersizliğinden dolayı birlikte olduğu kişinin başka insanlara ilgi duyabileceğini düşünerek endişelenir. Bir zaman sonra yaşadığı bu endişe gerçek bir hal alır ve insan bu duyguya inanır. Yargıları inançlar da meydana getirir. Birlikte olduğu kişiyi yargılarken artık çok şeyler geri dönülmez bir hale gelmiştir. Toplumsal baskıların bir neticesi olan kabullenicilik düşüncesi ile bu evliliğe katlanılır ve evlilik devam ettirilir yahut da yıpranarak öfke içinde son bulma aşamasına gelir. Gelinen bu aşama “ne seninle, ne de sensiz” aşamasıdır. Bu evlilikte çocuklar da varsa evlilik son bulmaz. Son bulsa dahi iki kişi birbirinin hayatına halen dahi karışabilir.

Peki güvenmemekte eğer o haklı ise… elbette işin bir de bu tarafı var. Sevgilinizin güvenini sarstıysanız ve size güvenemiyorsa bu güveni geri almak zor olabilir. Yaptığınız ne ise bir daha yapmayacağınıza söz verin ve güvenini kazanmak için her şeyi yapın. Onunla bir etkinliğe birlikte gidin. Eğer arkadaşlarınızla geziyorsanız sevdiğinizi de çağırın ve sevdiğinizin sizin neler yaptığınızı anlaması için ona zaman verin. En baştan beri size güveni var ise uzun seneler geçse bile bu güven yeniden elde edilebilir. Ona ne kadar çok sevdiğinizi devamlı olarak söyleyin ve sevdiğinizi rahatlatın.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...