Cumartesi, Haziran 15, 2019

Hayata Pozitif Bakan İnsanların 9 Sinir Bozucu Davranışı

Hayata Pozitif Bakan İnsanların 9 Sinir Bozucu Davranışı

 

Hayatımızda öyle insanlar vardır ki en kötü ve en moral bozucu anlarda bile etrafa neşe saçmaktadırlar. Çevresindeki insanlar zor durum karşısında endişe içinde olurlarken onlar bu olumsuzlukları hiçe sayarak gülümsemeyi başarabilmektedirler. Bu insanlar genel anlamda sevilse de bu tür durumlarda sinir bozucu yanları da olmaktadır. Peki, hayata pozitif bakan insanların 9 sinir bozucu davranışı nelerdir?

 

1- En zor ve endişe veren durumlarda bile mutlu olmak için bir neden bulabilirler,

 

2- Karşılaştıkları her hatadan ve yanlıştan mutlaka bir ders çıkarma yönleri vardır. Bu durumu da çevresine olağanüstü bir olaymış gibi abartarak anlatırlar,

 

3- Kendilerine olan öz güvenleri oldukça yüksektir ve bu öz güven yeni tanıştıkları insanlar tarafından hemen fark edilir.

 

4- Genel anlamda her olayın iyi ve kötü yanları vardır. Ancak bu tür insanlar olayların sadece iyi yanlarına bakarlar ve kötü yanlarını görmek dahi istemezler.

 

5- Birçok insan için kötü olarak kabul edilen olayları büyük bir hoşgörü ile kabul etme durumları söz konusudur. Kötü olayları hoşgörü ile görerek kendilerine bu konu üzerinde yeni bir yol çizebilirler.

 

6- Bir çok kişinin sevmediği ve nefret ettiği insanları oldukları gibi kabul edebilirler

 

7- Bir konuda yeni bir karar alınacaksa alınacak olan yeni kararın olumsuz yanlarını hiçbir zaman hesaba katmazlar. Kararların sadece olumlu yönlerine odaklanırlar.

 

8- Bu tür kişiler bazı durumlarda olaylara o kadar pozitif bakarlar ki çoğu zaman çevresindeki kişiler tarafından rol yaptıkları dahi düşünülür.

 

9- Herhangi bir olay karşısında bu olayın kötü yanlarını düşünmeyerek çevresinde bulunan insanları endişelendirebilmektedirler.

 

Ne olursa olsun insan hayatında iyi olaylar ve durumlar olabileceği gibi kötü olaylar ve durumlarda olabilmektedir. Hayata pozitif bakmak güzel bir durum ancak olayların kötü yanlarını da hesaba katarak ona göre adım atmak daha önemli bir durumdur.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...