Çarşamba, Ağustos 21, 2019

Hassas Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri

Hassas Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri

Hassas bir cilde sahipseniz gerek kullandığınız kozmetik ürünleri seçer iken, gerekse de doğal maskeleri hazırlar iken dikkatli davranmalısınız. Hassas cilde sahip olan bayanların öncelikle çevresel koşullara ve beslenme alışkanlıklarına da dikkat etmesi, özen göstermesi gerekmektedir. Cilt bakımı ve güzelliğiniz için seçeceğiniz kozmetik kremler cildinizde hiç bekleyen tahrişlere neden olabilmektedir. Bununla birlikte dışarıdaki rüzgar ve sıcak hava gibi etkenlerde hassas ciltleri etkilemekte olan unsurlar arasında yer almaktadır.

Hassas Ciltler İçin Doğal Maskeler

Hem sağlıklı bir cilde, hem de güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız sizlere aktaracağımız doğal maskeler ve yöntemleri dikkate almalısınız.

  • Yüz bakımı ve yüz temizliği yapmak için az da olsa kimyasal madde içeren kozmetik ürünlerini kullanmak yerine daha doğal ve sağlıklı olan badem yağı veya jojoba yağı kullanabilirsiniz. Bu iki yağı özellikle makyaj çıkartmak için de kullanabilirsiniz.
  • Toner seçmek yerine evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Aktardan alabileceğiniz eşekkulağı ile demlediğiniz suyu cildinize sürerek bakımını yapabilirsiniz.
  • Yüz bölgesinde kullanmak için doğal bir peeling arıyorsanız yulaf unu ve greyfurt ile hazırlayabilirsiniz. Hem kozmetik marketlerin hepsinden alabileceğiniz peelinglere göre daha güçlü ve kuvvetli, hem de daha sağlıklıdır.
  • Hassas ciltler için taze meyveler ile hazırlanan doğal maskeler her zaman sağlıklı ve faydalı olacaktır. Bu yüzden mevsim meyveleri ile bir maske hazırlayarak başarılı bir cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Cildinizdeki fazla yağ miktarını doğal bir şekilde vücuttan atmak istiyorsanız yoğurt ve salatalık maskesi uygulayabilirsiniz. Bu karışım ile uygulayacağınız maske aynı zamanda gözeneklerin sıkışmasına da yardımcı olur.
  • Hassas ciltler için kozmetik ürünler alır iken özellikle içerisinde meyan kökü bulunmasına özen göstermelisiniz. Kozmetik kremlerin içerisinde yer alan meyan kökü doğal ve iyi bir üründür.
  • Hassas ciltlerin en sık karşılaştıkları sorunlar ciltteki kızarıklıklardır. Bu kızarıklıkları cildinizden uzaklaştırmak için yeşil çay tüketimi yapmalısınız. Hem içerek, hem de yeşil çay maskesi hazırlayarak cildinizdeki bu kırmızı lekelere doğal bir şekilde çözüm getirebilirsiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...