Çarşamba, Ağustos 21, 2019

Hamilelikte Meditasyon

Hamilelikte Meditasyon
Hamilelikte beslenme ve egzersiz kadar annenin psikolojisini güçlendirmek de önemlidir. Anne adayının ruhsal durumu çocuğun gelişimini, ilerideki kişiliğini ve dolayısıyla yaşamını önemli oranda etkiliyor. Hamileler bu süre içinde stresten uzak, dingin ve huzurlu bir ruh hali içinde olmalı. Dünyayla ve kendiyle barışık nesillerin yetişmesinde hamilelik dönemi belirleyici olmaktadır.
Bedensel, ruhsal ve zihinsel dengenin korunması ve güçlendirilmesi için tüm dünyada yaygın olarak kullanılan meditasyon yöntemleri anne adayları için de çok faydalı olacaktır. Düzenli olarak uygulanan meditasyon teknikleri, anne adayına ihtiyaç duyduğu rahatlamayı verecek, endişelerini azaltır.
Anneye Faydaları
Annenin bebekle sezgisel iletişimini de güçlendiren meditasyon fiziksel ve ruhsal enerjinin yükselmesine neden olacağı gibi, annenin uyku sorunlarını da ortadan kaldıracaktır.
Kan dolaşımı ve kalp atımını düzenleyen meditasyon tansiyonu dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir, böbrek üstü bezlerinin düzenli olarak büyüme hormonu salgılamasını sağlar.
Meditasyon sırasında ulaşılan sükûnet hali zamanla annenin gündelik hayatındaki stres durumlarına karşı da sakin kalmasına neden olur.
Bebeğe Faydaları
Araştırmalar gösteriyor ki, hamileliği sürecince düzenli meditasyon yapan annelerin bebekleri daha rahat oluyor ve anneyle daha sağlıklı ve güvenli ilişki kurabiliyor.
Bu çocuklar ileride kendiyle barışık ve özgüvenli bireyler oluyor. Anne karnında güven ve huzur duyarak yetişen bebeklerde uyku ve beslenme sorunları görülmez, bebek daha az ağlar.
Çocuğun konuşma, öğrenme ve anlama yetileri daha güçlü şekilde gelişir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...