Pazar, Eylül 15, 2019

Hamilelik Zamanı Kaçınmanız Gereken Riskler.

Hamilelik zamanı kaçınmanız gereken riskler.

Bebek beklerken anne adaylarının en büyük endişesi bebeğin problemli doğulma riskidir. Bu durumda her gün folik asit ( B grubundan bir vitamindir (B9). Yeşil yapraklarda yaygın olarak bulunduğundan bu ad verilmiştir. 1941 yılında ıspanak yapraklarında keşfettiler ) almanız öneriliyor. Çünkü folik asit embriyonun sinir sisteminde anormallikleri yüzde 50/70 azaltıyor ve tamamen doğal bir ilaçtır.

Ama şimdi bebek beklerken kaçınmanız gereken risklere bir göz atalım:

Amniyosentez

Bebeğinizin nasıl olduğunu öğrenmek için kullanılan usüllerinden biri de amniyosentezdir ki, bu da küçük bir miktar amniyotik sıvı ile uzun bir iğne alarak yapılan bir testtir. Bu, Down sendromu, kistik fibrozis, sağırlık ve s gibi patoloji tespit etmek için kullanılır. En sık görülen komplikasyonlar kürtaj ve amniyon kesesinin yırtılmasıdır. Bu yüzden bu üsul annenin yaşı 38-i aşarsa tavsiye edilir ve bu da ultrason ile görünür bir malformasyon (anormallik) durumunda yapılması önerilir.

Hamile kadın için tehlikeli işler

Özellikle gebeliğin ileri aşamalarında fiziksel olarak çok ağır olanlar, ve bebek için zararlı maddelerle temasta olanlar.

Çocukla çalışanlar anne için asemptomatik enfeksiyona neden olan ve bebek için riskli olan, sitomegalovirüsa karşı dikkatli olmalıdır. Aynı zamanda hastanelerde çalışanlar eldiven ve maskeler kullanarak özel bakım yapmaları gerekir.

 

 

Karnınızla spor yapın.

Hamile kadınlar için tüm sporlar tehlike taşımıyor. Tehlikeli olanlar arasında tüplü dalış ve at sürme vardır. Eğer kadın belli bir disipline alışıksa ve koç tarafından idare olunuyorsa, spor yapmaya devam edebilir, ancak dikkatli olmaya devam ederek.

Sezaryen ameliyatı

Sezaryen her bakımdan bir cerrahi işlemdir. Bu zaman anestezi kullanımı, rahim’in kesimi yapılıyor. Eğer ameliyat iyi yapılmazsa, bu enfeksiyonlara neden olabilir ve aynı zamanda bebek için riskler içerebilir. Doğumdan sonra anne için iyileşme süresi ek olarak daha uzun olacaktır.

 

 

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...