Cumartesi, Haziran 15, 2019

Hamile Eşinize İyi bir Koca Olmak

Hamile Eşinize İyi bir Koca Olmak

Hamilelik dönemi hem kadınlar için, hem de erkekler için oldukça zor ancak bir o kadar da mükemmel bir dönemdir. Bu süreç içerisinde kadın da, erkek de daha önce hiç yaşamadığı duygular ile karşı karşıya kalacaktır. Hamilelik süreci boyunca özellikle kadınlar hormonsal değişikliklerden dolayı bambaşka bir insan olacaklar. Bu durumda en çok bekledikleri şey ise şüphesiz ki eşlerinden gelecek olan katkıdır. Erkekler hamilelik döneminde sadece duygusal bir karmaşa içerisinde olur iken kadınlar ise hem duygusal, hem de fiziksel olarak değişiklik yaşayacakları için ek bir desteğe ihtiyaç duymaktadır.

Hamilelik döneminde eşinize karşı olan davranışlarınız onunla ne kadar ilgili olduğunuzu, sevdiğinizi ve desteklediğinizi gösterir iseniz hamilelik döneminde hem var olan yükünü hafifleteceksiniz, hem de zorlu dönemde farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmasını engelleyebileceksiniz. Peki hamilelik döneminde hamile eşinize iyi bir koca olmak için neler yapabilirsiniz? Hemen kontrol edelim.

Eşinize hamilelik sürecinde yapabileceğiniz en büyük iyilik onun karşılaşabileceği sorunları dile getirmek ve bu sorunlara önceden çözüm bulmaktır. Eşinizin hamilelik dönemi içerisinde kullanması gereken ilaçları kullanıp kullanmadığının takibini yapmak, onunla birlikte rutin muayenelere katılmak, sağlıklı beslendiğinden emin olmak ona karşı iyi bir koca olmanızı sağlayacaktır. Bu ilgi eşinizin sağlığı ve ruh hali kadar, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine de yardımcı olacak etkenler arasında yer almaktadır.

Hamilelik döneminde eşinizden daha önce hiç görmeniz davranışlar, sözler duymaya hazır olmalısınız. Bu tamamen doğal bir durumdur ve hormon değişikliklerinden kaynaklanır. Bu sürece önceden hazır olmak, sakinliğinizi korumak ve eşinizin inişli-çıkışlı ruh haline karşı anlayışlı davranmanız gerekmektedir. Bu hamilelik döneminde eşiniz ile aranızda farklı sorunlar açmanızı da engelleyecektir.

Eşinizin doğum ile ilgili tüm endişlerini bilin, dinleyin ve onunla birlikte olduğunuzu hissettiren yaklaşımlarda bulunun. Bu süreci başarılı bir şekilde atlamak için yapmanız gerekenleri anlatın ve süreç hakkında bilgi vererek önceden hazır olmanızı sağlayın. Ve eğer eşinizi daha mutlu etmek istiyorsanız ne kadar yorulursanız yorulun haftada en az bir iki kez ona akşam yemekleri hazırlayın.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...