Pazar, Eylül 15, 2019

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır ?

GÜNEŞ KREMİ NASIL KULLANILIR?

Bronzlaşabilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı güneşten korunabilmek için tercih edilen ürünler ve bu ürünlerin kullanım şeklidir. Güneş kremleri içeriklerine bağlı olarak cildin nemlenmesini sağlayabilir ve cildin bakımına yardımcı olabilir.

Güneşten korunmak adına tercih edilen ürünlerin mutlaka güneşe maruz kalmadan yarım saat önce uygulanması gerekir. Ayrıca bu uygulama her 2 saatte bir tekrar edilmelidir. Deniz ve havuz gibi aktivitelerden sonra her defasında kremler tekrar cilde uygulanmalıdır.

Güneş, sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için her insanın ihtiyaç duyduğu bir etkendir. Vücudun gereksinim duyduğu D vitamini yalnızca güneş tarafından karşılanabilmektedir. Bu nedenle güneş insan hayatının vazgeçilmezleri arasındadır.

Fakat güneşin insan sağlığına yapmış olduğu olumlu etkilerin yanı sıra aşırı güneş ışığına maruz kalmak da bir o kadar insan sağlığı için sakıncalıdır.

Güneş kremini mutlaka düzenli bir şekilde kullanması gereken kişiler:

  • Daha evvel yanık problemi ile karşı karşıya kalanlar
  • Devamlı ve aşırı şekilde güneş ışınlarına maruz kalanlar
  • Ailesinde cilt kanseri vakaları bulunanlar
  • Ciltlerine gerekli özeni gösteren ve genç kalmak isteyenler

Güneş ışınları bazı sağlık sorunlarına neden olduğu gibi kişilerde yaşlandırıcı bir özelliği de sahip olmaktadır. Bu nedenle yukarıda sıralanmış olan kişilerin mutlaka düzenli bir şekilde güneş kremi kullanması gerekmektedir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...