Pazartesi, Ekim 14, 2019

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalıdır

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL OLMALIDIR

 

Göz çevresi oldukça hassastır. Korunması için özen göstermeniz gerekir. Kırışıklığa en yatkın bölgelerden biri göz çevresidir.

İnsanlar güneşli günlerde; koruma faktörlü krem kullanmadan dışarı çıkmamalıdırlar. Bunun sebebi; göz çevresinin kurumasını engellemektir. Kuru ciltlerde kırışıklıklar daha fazladır. Güneş faktörü oldukça yüksek olan kremler; cildi ve göz çevresini korur.

Göz çevresine makyaj yapmadan önce; krem sürerek makyaja hazırlamalısınız. Makyaja hazırlanan göz çevresi ardından gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. Göz çevrenizi korumak için; güneş gözlüğü takmadan dışarı çıkmamalısınız. Güneş ışınlarının dünyaya dik olarak yansıdığı saatlerde; göz çevresine daha çok özen gösterilmelidir.

Bayanlar makyaj esnasında; göz çevrelerini hırpalamadan uygulamalarını gerçekleştirmelidir. Makyajı silerken; nazik hareketlerle müdahaleler de bulunmalısınız. Makyaj silme anında göz çevrenizi aşırı şekilde ovuşturursanız, kırışıklıklara yol açmış olursunuz.

Cilt üzerinde en fazla kırışan bölge göz çevresidir. Alın ve yanak kırışıklıklarına karşı; önlemler geçte olsa alınabilir fakat göz çevresinin onarılması çok zordur.

Bol miktarda su tüketerek ve kaliteli makyaj malzemeleri kullanarak; göz çevrenize özen gösterebilirsiniz. Evde uygulayacağınız maskelerle de; göz bakımını rutin bir şekilde gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Cilt üzerinde yapılan her bakım geleceğe yatırımdır. 40’lı yaşların sonlarında; cildinize yaptığınız bakımların değerini daha iyi algılarsınız. Düzgün ciltte makyaj daha iyi durur ve daha güzel gözükürsünüz. Bu durumda sizi sosyal ve kişisel olarak oldukça mutlu eder.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...