Pazar, Eylül 15, 2019

Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Genç kızların çocukluk döneminden merakı olan gelinlikler evlilik dönemine geldiğinde daha farklı anlamlar ile karşılarına çıkıyor. Evlilik hazırlığı içerisinde olan çiftlerin en tatlı telaşlarından biri gelinlik seçimi olur iken bu iş için uzun bir süreç gerekiyor. Hayatında sadece bir kez giyebilecekleri bu özel gelinliği seçer iken en gösterişli, pahalı, dikkat çekici ve özel olmasını isteyen kadınlar pek çok farklı noktaya dikkat ederek ilerleyen dönemlerde pişmanlık yaşamak istemiyor. Bizde daha sonra pişman olmamanız için gelinliğinizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda kısa kısa bilgiler vermek istiyoruz.

Bol Bol Model Deneyin

Gelinlik seçimi yaparken öncelikle her girdiğiniz mağaza birden fazla gözünüze güzel gelen gelinlik çeşitlerini deneyin. Bu şekilde hangi gelinliklerin sizi daha güzel olduğunu görebilir, vücudunuz için en uygun gelinlik modeline karar verebilirsiniz. Hayatınızda ilk defa giyeceğiniz için hangi gelinliğin sizin için uygun olacağına karar vermek ilk yapmanız gereken tespit.

Karar Verin, İnceleyin

Vücudunuz için en uygun çeşidi seçtikten sonra o çeşit gelinliğin farklı modellerine göz atın. Örneğin vücudunuz için kabarık gelinlik modelinin daha güzel olduğuna karar verdiyseniz ardından bu gelinliğin farklı tasarımlarına göz atmalısınız. Dantel işlemeleri olacak mı?, taş işlemelere yer verilecek mi?, göğüs dekoltesi olacak mı? Veya sade bir model mi olacak?

Sıkılmayın, Sıkılanları Yanınızda Bulundurmayın

Gelinlik seçerken canınız sıkılmamalı, keyfiniz yerinde olmalıdır. Bu en ince ve en önemli ayrıntıdır. Gelinlik almak için hafta sonu yerine hafta içi bir gün gelinlik mağazasına gidin. Bu şekilde daha sakin bir ortamda, daha olumlu ve daha pozitif yaklaşım içerisinde olan mağaza çalışanları ile karşılaşabilirsiniz.

Vücut Kusurlarınızı Kapatın, Boy ve Kilonuzu Düşünün

Gelinlik içerisinde daha güzel ve çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız seçeceğiniz gelinliğin eğer var ise vücudunuzdaki kusurları kapatmasını sağlayın. Gerek ona göre gelinlik seçebilir, gerekse de sonradan yaptıracağınız birkaç ek ile bunu yapabilirsiniz. Seçtiğiniz gelinliğin var ise kilolarınızı kapatmasına, boyunuz kısa ise boyunuzu daha uzun göstermesine özen gösterin, dikkat edin.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...