Cumartesi, Eylül 21, 2019

Ev Dekorasyonunda Önemli Püf Noktaları

Ev Dekorasyonunda Önemli Püf Noktaları
Evinizi daha güzel ve yaşanabilir bir hale getirmek istiyorsanız sizlere pek çok farklı dekorasyon önerisi sunmak istiyoruz. Bazı püf noktalarını uygulayarak dekorasyonu kendiniz daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Basit ancak etkili birkaç değişiklik evinizi baştan yaratmanıza yardımcı olacaktır. İşte aksesuar seçiminden mobilya seçimine, duvar renginden hangi tabloların kullanılması gerektiğine kadar madde madde anlatacağınız önemli püf noktaları.
Renk Seçimi
Ev dekorasyonun en önemli nokta renklerin seçimidir. Duvar boyası olarak tercih etmeniz gereken renkler pastel renklerdir. Çünkü pastel renkler evi hem daha modern, hem de daha şık ve büyük gösterecektir. Eviniz ister büyük, ister küçük olsun fark etmeksizin renkleri pastel renklerden yana kullanmalısınız.
Mobilya Seçimi
Mobilya seçimi dekorasyonun en önemli ikinci konusudur. Önemli olan eviniz için tercih edeceğiniz duvar renginin mobilyalar ile uyum içerisinde olmasını sağlamaktır. Örneğin pastel renklerden biri olan beyaz renkli bir duvar boyası seçtiyseniz mobilyalarınızı da beyaz renk ile tercih edebilirsiniz. Mobilyaların sadece güzel görünmesi değil işlevsel ve sağlamlığı da önemlidir. Bu yüzden son dönemlerin ilgi gören ahşap modellerine değil ferforje mobilyalara göz atmanızı önermekteyiz. Aynı anda iki veya üç işleve sahip olan mobilyalar ise en doğru tercih olacaktır.
Aksesuarların Kullanımı
Dekorasyonun üçüncü önemli maddesi aksesuarları seçmek ve doğru yerlerde kullanmaktır. Ev dekorasyonunda bütünlüğü ve derinliği oluşturmak için her köşede aksesuarlara yer verebilirsiniz. Ancak bunu yapar iken aksesuarların mobilyalar ile uyum içerisinde olmasına, renklerin birbiri ile zıt olmamasına özen göstermelisiniz. En popüler aksesuarlar arasında duvar rafları, dekoratif objeler ve duvar tabloları gelmektedir. Her evin vazgeçilmez aksesuarlarına sizde doğru yerde yer vermelisiniz.
Bitki Kullanmak
Ferah, sağlıklı ve dikkat çekici bir ev dekorasyonuna sahip olmak için evinizde canlı bitkilere yer vermenizi önermekteyiz. Bitkileri ev içerisinde doğru yerde kullanmak ve bakımını doğru şekilde yapmak önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır. Bitkilerin evinize huzur vereceğini bilmeli ve yaşam alanınızda tercih edeceğiniz güzel kokulara sahip bitkilere evinizde yer vermelisiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...