Pazar, Eylül 15, 2019

Egzotik Ülkelerde Tatilin Faydaları 2

Egzotik ülkelerde tatilin faydaları – 2 bölüm

Her tatil bölgesi insana sağlık ve ruh açısından faydalar sağlamaz. Bu yüzden tatil yapmadan önce gerçekten size tam olarak ruh ve bedensel sağlığınıza faydalı yerleri seçmeniz gerekmektedir. İşte egzotik ülkeler de bu seçenekler arasında yer alabilmektedir.

  • AYNI ZAMANDA DİĞER HAYVANLARA DA DİKKAT EDİN. Sadece görüle bilen hayvanlardan değil gözle görünmeyenlerden de kendinizi koruyun. İnsan veya hayvan dışkıları veya şistozomların larvaları ile enfekte olan tatlı sularda banyo yapmaktan veya yıkanmadan kaçının.  Çamur ya da bataklık alanlarda çıplak ayakla yürümeyin. Bilmediğiniz vahşi ve evcil hayvanlar ile temastan kaçının (hiçbir hayvan ısırığı hafife alınmamalıdır). Düzenli olarak herhangi bir ısırıkları belirlemek için vücudunuzu kontrol edin.
  • ÇOCUKLARINIZI GÜNEŞTEN KORUYUN: Günün en sıcak saatlerinde güneş vurmasına maruz kalmadan kaçının (11-den 15-e kadar). Güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce yüksek korumalı güneş kremi kullanın.  Çocuklarınıza iklime uygun açık renk ve pamuk giysiler giyindirin. Her zaman başlarına bir şapka koyun. Bol su içmelerini sağlayın.
  • SEYAHAT HAPLARINI KENDİNİZLE GETİRİN: termometre, bandaj, verimsiz gazlı bez, dezenfektan mendil, dezenfektan, cilt kovucular, morluklar için jel, yaralar için kremleri yanınızda mutlaka götürün.
  • UÇAKTA: kalkış ve iniş sırasında çocuğunuzu kendinize sıkın. Uçaklara tipik titreşimlerin onları korkutmaması ve sıkıntıya sokmaması için onlara bir emzik ya da biberon verin.
  • JET LAG: eğer seyahatiniz 3 günden az bir süreliğine ise, kendi ülkenizin saatini uygulamanız tavsiye olunur. Aksi takdirde gereksiz yere alışkanlık yapmanız iyi olmaz.
  • SEYAHATDAN DÖNDÜKTEN SONRA DA SAĞLIĞINA DİKKAT ETMENİZ GEREKİYOR: eğer seyahat dan dan döndükten 3 ay sonraya kadar nedensiz yere yüksek ateşler görülüyorsa doktora müracaat etmeniz tavsiye olunur.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...