Pazar, Eylül 22, 2019

Doğum İçin Hazırlıklar Nelerdir?

Doğum için hazırlıklar nelerdir

Son birkaç hafta sonra anne oluyorsunuz. Çok büyük bir duygu ve biraz da doğum korkusu, ama bu olay için hazırlamanızda nelerin gerektiğine bir göz atalım.

Hastane için olan çantanı son dakikaya saklamayın, çünkü panik yaparak bir şeyler unutmak riski olabilir.

Hastane için olan çantanı hazırlayın: oraya gecelik ve salona gidip akraba ve arkadaşları karşılamak için bir giyim, tercihen arkası açık terlik ve çeşitli külotlar koyun. Bu çantanın çok pratik olması gerekiyor. Aynı zamanda emzirmek için gereke bilecek sutyen de ekleyebilirsiniz.

Doğum, normal olarak ağrılı oluyor, ama çoğu zaman bazılarımız bu doğal durumu çok abartıyoruz ve bu durumu daha da zorlaştırıyor.

Doğum zamanı ağrı ile başa çıkmak için bir açıklama almak için arkadaş veya tanıdıklara müracaat etmek doğru değildir. Bunun için doktorunuzdan tavsiyeler alın. Çünkü arkadaş ya da akrabalarınızın söyledikleri sizi daha çok endişelendire biler ve bu da doğuma hazırlık döneminde size yardımcı olmaz. Sadece bunu bilin ki, bir kere doğum yaptıktan sonra her şey arkada kalıyor ve size kalan sadece çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda mutluluk hissi oluyor, hatta ağrınız olsa bile o an hayatınızın sonuna kadar çok güzel bir hatıra olarak sizinle kalacaktır.

Doğum epidural veya doğal doğum ile yapılabilir, orada da beklenmedik olaylar yaşana bilir, ama merak etmeyin, bunlar sadece doğumun son aşamasında size yardımcı olacak çok basit prosedürlerdir.

Ve şimdi artık bir çocukları olan ve ikinciyi bekleyen anneler için bazı tavsiyelerimiz olacaktır. İlk çocuğunuzu annenin hastaneye hasta olduğu için değil, ona küçük kardeşini doğması için gittiğini nasıl anlatmalı? Büyük sabır ve sevgi ile ona onu doğurmadan önceki hamilelik fotoğraflarınızı gösterin veya onun tanıdığı ve doğum yapan arkadaşlarınızdan ona konuşun. Onu yine gelecek bebeğe alıştırmak kolay değildir. Ama bu mutlu olayı paylaşmak için ona güven verecek konuşmalar ile bu durumu kolaylaştırabilirsiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...