Pazar, Eylül 15, 2019

Doğru Mutfak Dekorasyonu için Neler Yapılmalıdır

Doğru Mutfak Dekorasyonu için Neler Yapılmalıdır

Mutfak, erkekler için çok önemli olmayan ancak kadınlar için evin en önem verilen bölümüdür. Özellikle ev hanımları günün büyük bir zamanını mutfakta geçirir iken hem dekorasyon olarak göze hoş gelen, hem de kullanım olarak pratik bir mutfak tasarımına sahip olmayı amaçlıyor. Peki mutfak dekorasyonunda hem zarif bir görünüm yakalamak, hem de kullanışlı bir ortam yaratmak için neler yapılmalıdır? Hemen maddeler halinde doğru mutfak dekorasyonu için neler yapılması gerektiğine göz atalım.

  • Mutfağınızı daha aydınlık ve daha ferah bir hale getirmek istiyorsanız duvar rengi olarak pastel renkler tercih edilmelidir.
  • Mutfağınız için dekorasyon konusunda duvarları aktif kullanmalısınız. Boş duvarlar mutfağınız için bir dezavantaj olacaktır. Duvarınıza sizin ile alakalı ve yaşam tarzınız ile bağlantılı duvar tabloları yerleştirmelisiniz.
  • Mutfak için seçeceğiniz halınız hem gösterişli olmalı, hem de kir tutmama özelliğine sahip olmalıdır. Mutfak, en çok kir gören bölge olduğu için daha çok koyu tonlara sahip halı modellerini tercih etmeniz önerilmektedir.
  • Mutfak dolapları hem dekorasyon, hem de işlevsellik konusunda en önemli ayrıntıdır. Seçeceğiniz mutfak dolabınız bol göze sahip olmalı ve aynı zamanda mutfağınızda çok fazla yer kaplamamalıdır. Mutfağınız için tercih edeceğiniz mutfak dolabının rengine ise duvar boyanızın rengi ile bağlantısı olması gerekmektedir. Renk uyumu mutfak dekorasyonun en ince ayrıntılarından biridir.
  • Mutfağınızın daha güzel görünmesi için aksesuarlara yer vermelisiniz. Ancak aksesuar seçerken mutfağınızda kalabalık bir görüntü yaratmamaya özen göstermelisiniz. Mutfak dekorasyonunda aksesuarlar için en uygun bölüm ise duvardır. Şirin bir duvar rafı kullanarak aksesuarları sergileyebilirsiniz.
  • Aksesuarlarınızı aynı zamanda gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz ürünlerden seçmelisiniz. Böylelikle işlevselliği arttırabilir ve alandan tasarruf edebilirsiniz. Özellikle küçük mutfak sahipleri için dekorasyon yaparken önemli bir ayrıntıdır.
  • Mutfakların vazgeçilmezi olan masa ve sandalyeleri tercih ederken mutfak dekorasyonunda renk ve kombinasyon uyumunu sağlamayı unutmayın. Mutfak için masa ve sandalye alır iken özellikle mutfağın büyüklüğü önemlidir. Bununla birlikte ahşap mı, yoksa cam modellere mi tercih edileceğini ise tamamen zevkiniz doğrultusunda seçebilirsiniz.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...