Çarşamba, Ağustos 21, 2019

Çocuklarınıza Hayır Diyemiyor Musunuz?

Çocuklarınıza Hayır Diyemiyor Musunuz?
Günümüzde pek çok kişinin çocuğundan görülen istediğini yaptırabilme durumu ilerleyen zamanlarda geri dönüşü olmayan durumla sokabilmektedir. Her söylediği yapılan, her istediği alınan çocukların genel anlamda şımarık, prens ya da prenses edası ile dolaşmasına neden olabilirsiniz. Bu bir yerde iyi bir şeydir. Herkes çocuğunu iyi bir konumda hayal eder. Fakat ilerleyen süreç için düşünüldüğünde; çocuklarınıza hayır diyebilmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Her istediği yapılan çocuk hayır kelimesi ile karşılaştığında zaman içerisinde anlamını ve niteliğini öğrenecektir.
Çocukların her an her türlü şeyi isteyebileceği gerçeği akıllardan çıkarılmamalıdır. Anne ve babaların bu konuda yapmaları gerekenler neler?
Ebeveynler Çocuklarına Neden Hayır Diyemiyor?
Genellikle ailedeki bireylerin çalışması sonucu çocuklarıyla fazla ilgilenemeyen aileler kendi kendilerine suçluluk duygusuna kapılıyorlar. Buna bağlı olarak da birlikte olunduğunda çocuğun her istediği yapılıyor.
Çocuğun Gelişimi İçin “Hayır” Önemi:
Hayat boyu mutlu, huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi adına zaman zaman “hayır” diyebilmeniz gerekiyor. Çocuklarınızın istediği her şeyi anında yaptığınızda onun anlık olarak mutlu olmasını, sevinçlenmesini sağlarsınız fakat ilerleyen zamanlarda yaşı ilerlediğinde istediği şeye ulaşamadığı anlar illa ki olacaktır. Bu aşamada özgüveni kırılır ve kolay kolay mutlu olamaz çünkü çocukken istediğini elde etmeye alıştırılmıştır.
“Hayır” Demek Ama Nasıl?
Çocuğunuzun her istediğini yerine getirmeyeceksiniz dedik fakat onları kırabilirsiniz demedik. Zaman zaman onları mutlu edecek şeyleri tabi ki yapmalısınız fakat her gün her dakika istenen unsurları alıp, çocuğunuzu bu duruma alıştırmamalısınız. Sağlıklı bir çocuk gelişimi için önemli bir faktördür.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...