Pazartesi, Ekim 14, 2019

Çocuklarda Döküntülü hastalıklar

Döküntülü hastalıklar

Ekzantematöz hastalıkları “döküntü” (ekzantema) adını alan viral kökenli hastalıklardır. Yani bu hastalıklar kızamık, kızamıkçık, suçiçeği ve başkaları gibi çocukların bazı tipik hastalıklarının sivilceleri, kabarcıklar şeklinde olan hastalıklardır. Ve genellikle kabarcıklar koyu pembe renginde oluyorlar.

Ekzantematöz hastalıklar yüksek veya daha düşük ateş, öksürük, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve kaşıntı gibi belirtilerle yaşanan rahatsız edici bulaşıcı hastalıklardır. Ancak yetişkinlik zamanı bu hastalıkların bulaşılması daha kritik sonuçlara götürebilir ve sağlık için çok zararlı olabilir: klasik örnek hamile kadınlarda kızamık olunmasıdır. Bu durum fetalda malformasyona neden olabilir.

 

Hastalık döküntülerinin yayılması, inkübasyon süresine göre diğer hastalıklar ile karşılaştırıldığında kolay görünür. Bu hastalıklar önemli ölçüde etkili bulaşma ve semptomların başlangıcı arasındaki gerçek bir gecikme aşaması ile karakterize edilir.

Ekzantematöz hastalıkların bulaşması genellikle kreşler, okullar ve daha genel olarak benzeri ortamlarda baş veriyor. Ve bu tür hastalıklar tükürük, solunum damlacıkları ile havada bulaşıyor.

Ekzantematöz hastalıklar genellikle bahar mevsimine karakteristiktir. Ama çocuk doktoru kontrolüne uygun tıbbi tedavi ile bu hastalıklar neyse ki, genellikle bir haftadan fazla sürmez.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...