Pazar, Eylül 22, 2019

Çocuk Odasını Çocukların Sağlığı İçin kontrol altında tutmalıyız

Çocuk odasını çocukların sağlığı için kontrol altında tutmalıyız

Yatak odası çocukların kendilerini kendi  “ev”lerindeki gibi his ettikleri yerdir. Bura onların özellikle kendilerini korumada, oyun oynamak ve istediklerini yapmakta özgür hissettikleri ortamdır. Bu yüzden onları tehlikelerden uzat tutmanız için tüm detaylara dikkat etmeniz gereklidir.

Birçok çocuklar arasında en yaygın tehlike onların yataklarından veya koltuklarından düşmesidir. Bu yüzden onların hareket etmeyeceği varsayımı ile asla yalnız bırakmamalısınız.

Düşüp başlarını bir yerlere vururlarsa olası sonuçları önlemek için çocuğunuzu hemen bir doktora götürmeniz gerekiyor.

Yükseklikten düşmeleri önlemek için çocukların oyuncaklarını onların ulaşa bilecekleri bir şekilde bir kap içinde tutmanız gerekiyor, bu şekilde çocukların tırmanmaları için hiçbir gerek kalmayacaktır.

Bir diğer kullanışlı ipucu çocukların güvenli oynamaları için yere sabit bir halı döşemektir.

İnci kolyelere, düğmelere ve kolayca yutulabilen diğer eşyalara dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer çocuğunuz bu eşyalardan birini yutarsa hemen zaman kaybı etmeden onu doktora götürmeniz gerekiyor.

Diğer mevcut tehlike ise odadaki prizlerdir. Çocuk elindeki eşyaları oraya sokarak büyük tehlikeler yaşaya bilir. Bu tehlikeleri önlemek için önceden bu gibi şeyleri çocuğun ulaşamayacağı yerlere kurmak ya da üstünü bir şeyler ile kapatmak gerekiyor.

 

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...