Pazartesi, Ekim 14, 2019

Bakımsız Saçların Nasıl Canlandırılır ?

BAKIMSIZ SAÇLAR NASIL CANLANDIRILIR

 

Bazı insanlarda, saçlar her daim bakımsız ve sönüktür. Bunun birçok nedeni olmakla birlikte; yapısal bir sorunda olabilir. Herkesin saçları çok parlak olmadığı gibi, genlerden gelen özelliklerde saç yapısını etkiler.

Bakımsız saçların bakım maskeleri ile canlandırılmaları gerekir. Bunun için kendi evinizin rahatlığında hazırlayabileceğiniz malzemelerle; saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Yıpranmış saçlar için en iyi bakım maskelerinden biri şüphesiz ki; zeytinyağı uygulamasıdır. Zeytinyağını bir cezveye koyarak; ısıtıp kullanmanız daha iyi sonuçlar verir. Zeytinyağını bir müddet ısıttıktan sonra ocaktan alabilirsiniz. Ilık hale gelen zeytinyağını, saçınıza dipten uçlara kadar sürmelisiniz. Gerekirse ince uçlu bir tarak yardımı ile; saçın her noktasına temas etmesini sağlamalısınız. Bu şekilde 2 saat bekleyebilirsiniz. Saçınızı duruladığınızda; eskisinden daha yumuşak ve ışıl ışıl saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Saçlara bitkisel yağ tedavileri uygularken; fönden ve sıcaklıktan da korumalısınız. Saç telleri ısıdan çok çabuk etkilenir. Bir saç telinin kopması ve yıpranması çok kolaydır. Bu yüzden saça yapılacak işlemlerin sonuçları tartılarak; harekete geçilmelidir.

Bakımsız saçlarınız baş edemeyeceğiniz boyutta sizi rahatsız etmeye devam ediyorsa; kullanacağınız şampuan içine E vitamini ampulü ekleyebilirsiniz. Vitamin kullanmak istemeyen bayanlar; şampuan içine 1 kaşık bal ilavesi yaparak; daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilirler. Saç bakımı; bilinçli maskelerle birlikte zamana yayılırsa; çok güzel sonuçlar getirir. Maskelerin ne denli faydalı olduğunu tek kullanımda anlayamazsınız.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...