Perşembe, Ağustos 22, 2019

Bakımlı Tırnaklara Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir

BAKIMLI TIRNAKLARA SAHİP OLMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Bakımlı ellere ve ayaklara eşlik edecek tırnaklar, güzelliği bütünleyen minik parçalardır. Tüm cilt hoş görünürken; bakımsız, kirli ve çirkin duran tırnaklar kişiyi itici kılacaktır. Vücut bakımı yaparken tırnakların bakımı ihmal edilmemeli ve mikroplara karşı bu yuvaları arındırmak gereklidir.

Bakımlı tırnaklara sahip olabilmenin yolları:

  • Kan dolaşımını harekete geçiren en belirgin dış etken tırnakların özenle fırçalanmasıdır. Bunun için yumuşak iyi kalitede tırnak fırçasına sahip olmak ve günlük düzenli tırnakları fırçalayarak kan akışına destek vermek gereklidir.
  • Temizlik maddeleri, sert işler ile uğraşmak, çok sıcak- çok soğuk tırnaklara zarar verecektir. Bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için tüm bu dış etkenlerden vaktinde korunmak gerekir. İşlerde yardımcı eldivenleri kullanmak, iyi kalite sabunlarla elleri temizlemek ve kaliteli nemlendiricilerle tırnakları korumaya almak gereklidir.
  • Bol su tüketimi tırnak sağlığı için önemlidir. Kırılgan, hassas ve nazik tırnakların sebebi çoğu zaman vücudun susuz kalmasıdır. Su içerisinde bulunan mineraller tırnaklara güç verecektir. Ayrıca potasyum ile B vitamini kaynaklarından yeteri oranda tüketmek gereklidir.
  • Kozmetik ürünlerden tırnaklara nüfus edecek olanlarında alkol bulunmamasına özen gösterilmelidir.
  • Oje kullanan bayanların yapmış olduğu ortak yanlış; aseton kullanım yanlışlığıdır. Asetonlar tırnakların kırılmasına ve kurumasına sebep olmaktadır. Asetonların içerisine eklenecek badem yağı, zeytin yağı gibi ürünler kurumayı engelleyerek tırnaklara bakım yapmış olacaktır.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...