Pazar, Eylül 22, 2019

Antre Dekorasyonunda Püf Noktaları

Antre Dekorasyonunda Püf Noktaları

Nereye girilirse girilsin ilk irtiva her zaman önemlidir. Bu yüzden ev dekorasyonunda da salon ve oturma odası ne kadar önemli ise antre de o kadar önemlidir. Dışarıdan içeriye girildiğinde gerek kendiniz, gerekse de misafirleriniz yaşam profiliniz hakkındaki ilk bilgiyi antrede almaktadır. Koridor olarak da tabir edebileceğiniz antreler evlerin yapısına göre dikdörtgen veya kare olur iken nasıl bir dekorasyon çalışması izleyebileceğiniz hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Antre dekorasyonunda öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta aydınlatmadır. Evinizin ferah ve modern görünmesini istiyor iseniz ilk girişte aydınlık olmasına dikkat etmelisiniz. Dışarıdan girildiğinde karanlık bir ortam ile karşılaşmak hem sizin için, hem de misafirleriniz için hayal kırıklığı olacaktır. Antre aydınlatmasında sizlere önerimiz ise tavan aydınlatması yerine abajur kullanmaktır. Bu şekilde bir aydınlatma ile hem göz yormayacak, hem de ilk girişte nostaljik bir ortama merhaba diyebileceksiniz.

Antrelerin olmazsa olmaz eşyalarından biri de şüphesiz ki vestiyerdir. Vestiyer seçerken tamamen evinizin müsaitlik duruma göre hareket edebileceğiniz için biz sizlere hem dikdörtgen, hem de kare antreler için vestiyer önerisi sunmak istiyoruz. Eğer evinizde uzun ve çok geniş olmayan bir antre bulunuyor ise vestiyerinizi duvar içine gerçekleştirmeniz en doğru seçenek olacaktır. Bu sayede hem daha kullanışlı ve büyük, hem de çok fazla yer kaplamayan, alanı daraltmayan bir vestiyere sahip olabilirsiniz. Eğer antreniz kare ise vestiyer seçiminde özgür davranabilir ve beğendiğiniz herhangi bir modeli tercih edebilirsiniz.

Antre Dekorasyonunda Aksesuarlar

Antreniz için aksesuar seçmek ise tamamen sizin yaşam şartlarınızı ortaya koyacak. Antrelerin olmazsa olmaz aksesuarları duvarda yer alacak olan tablolardır. Bu tabloları seçerken tamamen özgür davranmalı ve kendinize hitap edecek olan modelleri seçmelisiniz. Bunula birlikte antre duvarında saat kullanmamalı, seçeceğiniz tabloların duvar renginiz ile zıt renklere sahip olmamasına özen göstermelisiniz.

Antrenizin daha büyük ve gösterişli bir görünüme sahip olmasını istiyor iseniz yapmanız gereken şey büyük ve geniş bir ayna kullanmaktır. Ayna antrenizi hem gösterişli, hem de kullanılabilir bir hale getirecektir.

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...