Cuma, Kasım 16, 2018

Aile İle Yemek Yemenin Faydaları

Aile ile yemenin yedi iyi nedeni

  1. ÇOCUKLARDA MEYVE YEMEK ALIŞKANLIĞI YARANIR

2000 yılında yapılan bir çalışma aile ile yemek alışkanlığı olan 9 yaş ve 14 yaş arası çocuklar daha fazla meyve ve sebze yemeklerini doğruladı. Buna ek olarak, onların gazlı içecekler ve kızarmış gıdalara daha az ilgileri vardır.

  1. YENİ YEMEKLER YAPILIYOR

Sağlıklı bir beslenmenin sloganının ne olduğunu biliyorsunuz: menünü sık sık değiştirmek. Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan araştırmaya göre, çocuklara sürekli yeni gıdalar önermeniz onların onları yemesini sağlar. Evde akşam yemeği ya da öğle yemeği bu deneyler yapmak için mükemmel bir yerdir.

  1. TÜM AİLE SOFRADA? YETİŞKİNLER DAHA MUTLU OLUR

Özellikle Minnesota Üniversitesi tarafından yapılan çok sayıda çalışma, aile içinde öğle veya akşam yemeğini yapan yetişkin çocukların yeme ya da davranış bozuklukları (saldırganlık, depresyon …) az olur.

  1. ÇOCUKLAR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK DURURLAR

Columbia Üniversitesi Ulusal Merkezinin araştırmasına göre, bir hafta içinde evde en az beş kez yemek yiyen gençlerin sigara, uyuşturucu kullanma olasılığı % 50 daha azdır.

  1. KARNEDE DAHAYÜKSEK PUANLAR

Evde sık sık yemek yiyen çocukların okulda daha iyi performansa ve karnelerinde en yüksek puanlara sahip olduğu kanıtlanmıştır. Sebep? Muhtemelen kendinden büyükler ile kıyaslanmaları onlara isteklendirme verir.

  1. ANNENİN STRESİ DAHA AŞAĞI OLUR

Amerikalı bir araştırmaya göre, ofisten  “ayrılarak” evde çocukları ile yiyen annelerin iş yerinde daha az stresli olduğu gösterilmiştir.

  1. TASARRUF EDİLİR

Yalnızca sağlığınız için değil, aynı zamanda evde yemek cüzdanınız için de iyidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin karşı karşıya kaldığı durumlar arasında yer almaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi gözlemlendiğinde pek çok kadın çeşitli psikolojik travmalar...

Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapmanın yolları

Kıvırcık saçlar pek çok kişinin arzuladığı saç modellerinden biridir. Özellikle estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler makyajın tamamlayıcısı olan kıvırcık saç modeli hoş...

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşiri son dönemlerde çok sık kullanılan ve saçları istediğimiz renge çevirmeye yarayan boya çeşididir. Pastel boyaya benzeyen saç tebeşirleri kozmetik ürünleri satan her...