Cumartesi, Eylül 21, 2019

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır?

Son dönemin en çok moda olmuş saç modelleri arasında Afrika örgüsü önemli bir yere sahiptir. Afrika örgüsü saça sentetik saç eklenerek örülmesi ve saça şekil verilmesi işlemidir. Afrika örgüsü son zamanlarda sık sık görülmeye başlanan saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen birçok bilgi vardır. Afrika örgüsünü nasıl kullanabilirim diye merak edenler aşağıdaki yöntemlerden yola çıkarak Afrika örgüsü saç modelini rahatlıkla kullanabilmektedir.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (9)

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (8)

Afrika Örgüsü Saçlara Zarar Vermez

Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen bilgilerin başında örgünün saça çok fazla zarar verdiği şeklindedir. Ancak Afrika örgüsünün saça zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Afrika örgüsü saçı aksine koruma özelliğine sahiptir. Daha önce saçı korumak için jöle veya sprey kullanan kişiler Afrika örgüsü sayesinde kimyasal saç ürünlerini kullanmayı bırakmaktadır. Bu nedenle Afrika örgüsü saçı rahatlatırken saça yarar sağlamaktadır. Koruyucu kategorisinde yer alan Afrika örgüsünde saçlarınızı sürekli yıkamak zorunda da kalmazsınız. Özellikle yağlı saçlara sahip olan kişiler için Afrika örgüsü büyük bir avantaj sunmaktadır. Sık sık saçınızı yıkamaya gerek duymadığınız için bir süre sonra yağlanma sorununuz ortadan kalkacak ve sık sık saçınızı yıkamak zorunda kalmayacaksınız.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (4)

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (6)

Afrika Örgüsü Saçları Yıkayarak Kolayca Temizleyebilirsiniz

Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen bir diğer gerçek ise örgülü saçları yıkasanız dahi yeterince temizlenmediğidir. Afrika örgüsü yapılmış saçlarda tıpkı orijinal saçlar gibi yıkanabilmektedir. Üstelik normal bir şampuan kullanmanız Afrika örgülü saçlarınızı yıkamanız için yeterlidir. Saçları parçalara ayırarak yıkamanız yeterli olacaktır. Afrika örgüsü yapılan saçlarda ekstra saç kremi veya maske kullanımı söz konusu değildir. Genel olarak bakıldığında Afrika örgüsü yerinde ve ekonomik bir tercih olacaktır.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (5)

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (1)

Afrika Örgüsü Saçları Koparmaz Veya Dökmez

Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen diğer bir bilgi de örgü nedeniyle saç kopabilir veya dökülebilir. Ancak Afrika örgüsü saçın yıpranmasına, dökülmesine veya kopmasına neden olmaz. Günlük bir insanın ortalama dökülen saçı 100 teldir. Afrika örgüsünde kopan saçların yere düşmesi söz konusu değildir. Örgünün içerisinde kalır. Afrika örgüsünü ortalama üç ay kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ancak örgüyü açtığında çok fazla saçın döküldüğünü görseniz de yanlış bir düşüncedir. Çünkü Afrika örgüsünde dökülen saç normal saç gibi yere düşmediğinden sanki çok fazla saçın döküldüğü hissi oluşur. Ancak dökülen saçlar üç aylık birikimin göstergesidir.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır

Afrika Örgüsü Yapıldıktan Sonra Saçınızı Kazıtmak Zorunda Değilsiniz

Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen bir diğer gerçek ise örgüyü açmak istediğinizde saçınızı kazıtmak zorunda kaldığınızdır. Afrika örgüsünde herhangi bir şekilde yapıştırıcı kullanılması söz konusu değildir. Saçı normal bir şekilde ördüğünüzde nasıl açılıyorsa Afrika örgüsünü açmakta son derece kolaydır. Ancak Afrika örgüsünde örgü sayısı çok fazladır. Bu nedenle bu kadar çok örgüyü açmakta zorlanabilirsiniz. Çevrenizdekilerden yardım alarak örgüyü açma problemi yaşamazsınız.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (7)

Afrika Örgüsü Kullanımı Zor Değildir

Birçok kişi Afrika örgüsünü kullanmanız zor olduğunu düşünür. Ancak Afrika örgüsü kullanımı normal saç kullanımına göre oldukça kolaydır. Afrika örgüsünü yağmurda, rüzgarda, denizde ve uyurken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik saçınıza sürekli model vermek zorunda da değilsiniz. Hem havalı hem de saçla uğraşma sorunlarına son veren Afrika örgüsü kullanışlı saç modellerinden biri olması nedeniyle herkesin çok severek kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır. Afrika örgüsü hakkında yanlış bilinenler sebebiyle pek çok kişi Afrika örgüsü modelini yaptırmaktan çok fazla çekinmektedir.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılmaktadır (2)

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...