Cuma, Ağustos 23, 2019

2018 Yaz Sezonunun Gelinlik Modelleri

İlkbahar sezonunda olmamızdan dolayı her genç kızlarımız ve evlenmek hayalini kuran bayanlar, yaz sezonunu büyük bir heyecanla beklemektedirler. Bu heyecanlarının oldukça doğal karşılanması ise, onların yüzünü güldürmeye devam etmektedirler. Mevzu bahis evlenme olmasından dolayı, gün geçtikçe profesyonel yardım alma ihtiyaçları da duymaktadırlar. Evlenme konusu oldukça derin bir konu olmasına karşıt, bu konularda özellikle sizlere giyim yani gelinlik konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

 Gelinlik birçok genç kızın, küçük yaşlardan beri kurduğu ve hayatında sadece bir kez giymek istediği hayalidir. Hatta en büyük hayalleri listesinde, öncü konumdadır. Sektördeki gelinlik tipleri ise, genç kızlarımızı mest eden türden olmayı başarmıştır. Öncelikli olarak geçen sene moda olan A tipi ve prenses gelinlik modelleri bu dönemde moda olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Öncelikli amacımız vücut tiplerini tanımaktır. 4 adet vücut tipinin mevcut olduğunu, diğer yazılarımızda da sizlere belirtmiştik. Bunlar;

 

 

  • Kum Saati Vücut Tipi

 

  • Armut Vücut Tipi

 

  • Elma Vücut Tipi

 

l  Dikdörtgen Vücut Tipi olmak üzere sektörde geçerli kılınan 4 adet vücut tipi mevcuttur. Gelinlik almak isteyen kızlarımız ve bayanlar da kendi vücut tiplerini öğrenmek amacıyla, yukarıdaki adından da belirli olan vücut tiplerini incelemeleri gerekir. Her vücut tipine farklı farklı gelinlik modelleri mevcuttur. Belli başlı vücut tiplerinde en çok kullanılan ve 2018 yılının yaz kreasyonunda moda olma yolunda ilerleyen gelinlik çeşitlerine göz atalım.

A Kesim Gelinlik Tipi: Özellikle kum saati vücut tiplerine uygun bayanların kullandığı gelinlik çeşitlerinden birisidir. Vücut hatlarını ortaya çıkartan gelinlik çeşitlerine nazaran, oldukça profesyonel şekilde tasarlanan A Kesim gelinlik modelleri ise 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da gözde gelinlik modellerinden olmayı başarmış konumundadır.

 

Prenses Gelinlik Tipi: Öncelikli olarak kum saati vücut tipine sahip olan bayanların kullanması gereken gelinlik çeşididir. Alt tarafının oldukça kabarık olması ise, onların büyük bir ihtişama sahip olmalarına neden olmaktadır. Dar ve düz kesimlere sahip gelinlik tiplerini, armut vücut tiplerine sahip bayanlar kesinlikle giymemelidir. Onları daha çok vücut hatlarındaki fazlalıkları göstermeyen prenses gelinlik tipleri hoşnut edecektir.

 

Helen Gelinlik Modeli: Eski çağlardaki antik kraliçelerin giymiş olduğu kıyafetleri andıran bir görüntüsü mevcuttur. Elma vücut tipine sahip bayanlar, gönül rahatlığıyla helen gelinlik modelini tercih edebilirler. Helen gelinlik modeli diğer modellere nazaran, tüm ihtişamını omuz ve karın bölgesinde toplamaktadırlar. Altın renkte bir kemer ile de ihtişamı arttırmak sizlerin elindedir.

 

Balon Etekli Gelinlik Modelleri: Özellikle dikdörtgen vücut tipine uygun bayanlar, sıkça bu tarz gelinlik modellerini tercih edebilirler. Gün geçtikçe balon tarzında şişme olarak lanse edilen alt tarafındaki belirliliğin artması ise, vücut hatlarını saklama konusunda bir numara olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

 

Yukarıda yer alan gelinlik modelleri ve vücut hatları birbirleriyle orantılı şekilde sizlere sunulmuştur. Sizlerde kendi gelinlik modellerinizin seçimini yaparak, bu yaza damga vuran bir gelin olabilirsiniz.

 

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...